HSPA Evolution komercyjnie w sieci Telstra

HSPA Evolution komercyjnie w sieci Telstra

HSPA Evolution komercyjnie w sieci Telstra
Źródło zdjęć: © Ericsson
11.12.2008 11:35

Firmy Ericsson i Telstra uruchomiły komercyjnie funkcjonalności HSPA Evolution oferującą wzrost maksymalnej prędkość sieci do 21 Mbps, w australijskiej sieci Telstra Next G.

To udoskonalenie sieci nadaje nowy wymiar usługom szerokopasmowym poprzez możliwość znacznie szybszego przeszukiwania Internetu oraz ładowania plików, zajmującego mniej czasu nawet niż w przypadku wielu stacjonarnych połączeń szerokopasmowych. Dzięki HSPA Evolution operatorzy zwiększą przepustowość sieci i zmniejszą koszty dostarczania mobilnych usług szerokopasmowych.

Michael Rocca, Dyrektor Zarządzający Grupy, Telstra Networks & Services powiedział: _ HSPA Evolution jest i działa po raz pierwszy na świecie i ma to miejsce komercyjnie w sieci Telstra Next G w Australii _. Dodał także: _ Ericsson i Telstra oczekują świetnych rezultatów czekających nas prób zastosowania urządzeń. _.

Mike Wright, Dyrektor Wykonawczy Telstra Wireless przeprowadził pierwszą transmisję danych w sieci Next G w Brisbane, Queensland w dniu 5 grudnia. Próby usług szerokopasmowych o prędkości 21Mbps rozpoczną się w tym miesiącu, a ich wejście na rynek jest planowane na początek przyszłego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)