Polska wersja Google Historia

Polska wersja Google Historia

03.08.2007 10:30

Użytkownicy Historii online będą mogli znajdować witryny, które odwiedzili w przeszłości, a także edytować lub usuwać pozycje z historii wyszukiwań. Z Historii online mogą korzytać wyłącznie osoby, które wyrażą na to zgodę i posiadają konto pocztowe Gmail.

Wraz z wyrażeniem zgody na korzystanie z funkcji Historii online, internauci pozwolą Google na dostarczanie bardziej spersonalizowanych i ukierunkowanych wyników wyszukiwania.

W praktyce oznacza to, że wyszukiwarka zapamiętuje czego najczęściej dany użytkownik poszukuje, np. fraz o turystyce. Oznacza to, że gdy wpisze się termin wieloznaczny w różnych dziedzinach to pojawi się na pierwszych miejscach ten odpowiadający jego zainteresowaniom. Np. wpisując "zamek" pojawią się najpierw informacje o zamkach-budowlach, a nie zamkach do drzwi.

Historia online może być modyfikowana bądź usuwana przez użytkownika, jeśli wolałby on zachować dla siebie niektóre zapytania. W każdej chwili można calkowicie wyłączyć tę funkcję Google.

Aby móc korzystać z Historii online, użytkownicy muszą utworzyć konto Google i włączyć funkcję PageRank paska narzędzi Google Toolbar, który jest zintegrowany z przeglądarką.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)