Pokemony w... prawdziwym świecie? Zobaczcie sami, oto Pokemon Go!

Pokemony w... prawdziwym świecie? Zobaczcie sami, oto Pokemon Go!

Pokemony w... prawdziwym świecie? Zobaczcie sami, oto Pokemon Go!
Źródło zdjęć: © YouTube / The Official Pokémon Channel
29.03.2016 11:25, aktualizacja: 29.03.2016 11:53

Pamiętacie kultowe Pokemony? Jeśli tak, to jest coś dla was. Popularne potworki z bajek, minigier i paczek chipsów wchodzą... do prawdziwego świata! Przynajmniej poniekąd. Niantic Labs - firma odpowiedzialna za popularną, mobilną grę Ingress, angażującą graczy do wychodzenia z domów - już wkrótce wyda na Androida i iOS kolejny tytuł, który może odnieść niebywały sukces. Z resztą, zobaczcie to sami na poniższym filmie:

Pamiętacie kultowe pokemony? Jeśli tak, to jest coś dla was. Popularne potworki z bajek, minigier i paczek chipsów wchodzą... do prawdziwego świata! Przynajmniej poniekąd. Niantic Labs - firma odpowiedzialna za popularną, mobilną grę Ingress, angażującą graczy do wychodzenia z domów - już wkrótce wyda na Androida i iOS kolejny tytuł, który może odnieść niebywały sukces. Zresztą, zobaczcie to sami na poniższym filmie:

Tylko do 2010 roku sprzedaż wszystkich gier z serii "Pokemon" przekroczyła 200 milionów egzemplarzy. Spośród szeregu tytułów, w których pojawiają się bojowe stworki, żaden jeszcze nie był tak bliski głównej idei animowanego serialu jak właśnie zbliżające się Pokemon Go. Będzie to pierwsza mobilna gra z serii wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Jak będzie to wyglądać w praktyce? Zamiast wymyślonej mapy gry na smartfonie zobaczymy mapę rzeczywistej okolicy (niewykluczone, że będzie to po prostu Google Maps). Na niej, w wyróżnionych lokacjach, znajdować się będą pokemony, które będziemy mogli złapać. Co ciekawe, występowanie stworków uzależnione będzie od realnego terenu - pokemony wodne znajdziemy w okolicach rzek czy jezior, a pokemony leśne w lasach. To mocno zachęci graczy do podróżowania i zwiedzania bliższych i dalszych okolic. A co za tym idzie, zachęci ludzi do wyjścia nie tylko z domu, ale i z Facebooka czy Snapchata.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Jak nowe Pokemony będą działały na smartfonach?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)