Pokemon GO w końcu w Polsce!

Pokemon GO w końcu w Polsce!

Pokemon GO w końcu w Polsce!
Źródło zdjęć: © chip.pl
16.07.2016 15:23, aktualizacja: 16.07.2016 18:16

Nie musieliśmy długo czekać, żeby najnowszy mobilny hit Nintendo i Niantic Labs stał się dostępny w Polsce. Można go instalować na iPhone'ach oraz urządzeniach z Androidem.

Nie musieliśmy długo czekać, żeby najnowszy mobilny hit Nintendo i Niantic Labs stał się dostępny w Polsce. Można go instalować na iPhone'ach oraz urządzeniach z Androidem.

Jeśli jeszcze jakimś cudem nie wiecie, czym jest Pokemon GO, to już śpieszę z wyjaśnieniem. To gra mobilna, która wykorzystuje aparat smartfona oraz GPS i wygania nas z kanapy. Dosłownie, bo celem gry jest łapanie Pokemonów znajdujących się gdzieś w okolicy. Gra jest jednocześnie jednym z największych fenomenów ostatnich lat. Dostępna jest zaledwie od kilku dni, a już została uznana za największą mobilną grę w USA. W samych Stanach Zjednoczonych jednego dnia (1. lipca), Pokemony łapało aż 21 milionów osób. Takie przynajmniej wyniki podaje Survey Monkey, firma zajmująca się badaniami rynkowymi.

Szaleństwo kieszonkowych potworów opanowało też Polskę. Ale dopóki gra nie była oficjalnie dostępna, trzeba było kombinować, by ją zainstalować. Teraz w końcu możemy bez problemu i bez obaw znaleźć Pokemon GO w sklepach z aplikacjami Google Play (na Androida) oraz AppStore (na iOS). Tym sam samym Polska i 2. innych krajów może oficjalnie dołączyć do pokemonowego szaleństwa.

Jeśli jednak postanowicie od razu zainstalować Pokemony, to może okazać się, że nie uda wam się zagrać. Otóż zainteresowanie grą jest tak duże, że serwery są przeciążone. Być może jednak będziecie mieli trochę szczęścia i uda wam się dołączyć do gry.

Już niedługo powinna pojawić się w aplikacji ciekawa funkcja. John Hanke, CEO firmy Niantic, która przygotowała grę dla Nintendo zdradził, że nowe funkcje pojawią się w grze już niebawem. A zacznie się od możliwości wymieniania się Pokemonami ze znajomymi o to, aby na terenie obiektów nie korzystać z aplikacji.

Dzięki Pokemon GO w zaledwie kilka dni firma Nintendo zwiększyła wartość rynkową o 9 miliardów dolarów.

_ Joanna Sosnowska _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)