Pobierz Adobe Reader 9

Pobierz Adobe Reader 9
Źródło zdjęć: © Adobe

03.07.2008 11:01, aktual.: 03.07.2008 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Adobe udostępniła do pobrania najnowsze wydanie swojego czytnika dokumentów elektronicznych. Adobe Reader 9 można pobierać bezpłatnie.

Aplikacja dostępna jest w wydaniach dla systemów z rodziny Windows oraz Mac OS X. Jeśli chodzi o platformę Microsoftu, Readera 9 można używać w środowisku Windows 2000 SP4, Windows Server 2003, XP Professional/Home/Tablet PC SP2/SP3 oraz Windows Vista SP1. Na komputerach Mac program można zainstalować w systemie Mac OS X w wersji od 10.4.11 do 10.5.3.

Adobe Reader 9 obsługuje format Flash, dzięki czemu można otwierać w niej pliki zawierające bogate treści multimedialne; umożliwia bezpośredni dostęp do internetowego serwisu Acrobat.com, zawierającego narzędzia i usługi ułatwiające tworzenie PDF-ów oraz zdalną współpracę nad projektami w tym formacie. Do korzystania z czytnika zalecane jest posiadanie procesora taktowanego zegarem co najmniej 1,3 GHz oraz 256 MB pamięci RAM. Niestety, nie ma jeszcze wydania polskojęzycznego aplikacji - pobierać można instalator z angielską wersją językową ( plik zajmuje 33,5 MB ).

Przypomnijmy, że na początku czerwca br. Adobe poinformowała o premierze narzędzia Acrobat 9, służącego do tworzenia dokumentów elektronicznych. Acrobat 9 udostępniono w trzech wydaniach, Standard, Pro i Pro Extended ( począwszy od najmniej do najbardziej zaawansowanej ), a jedną z najciekawszych nowości w "dziewiątce" jest możliwość umieszczania w dokumentach PDF plików wideo. Aplikacja pozwala też na łączenie różnych mediów w jeden dokument - pakiet PDF ( PDF Portfolio ).

Więcej informacji: Adobe;

Adobe Reader 9 do pobrania -

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)