Pierwszy duży serwis korzysta z MS Silverlight

Pierwszy duży serwis korzysta z MS Silverlight

Pierwszy duży serwis korzysta z MS Silverlight
08.08.2007 16:30, aktualizacja: 09.08.2007 08:57

We wtorek odbyło się pierwsze wdrożenie technologii Microsoft Silverlight w dużym serwisie - witrynie profesjonalnej amerykańskiej ligi baseballowej MLB, jednego z najpopularniejszych serwisów sportowych w Stanach. Silverlight ma być bezpośrednią konkurencją dla techologii Adobe Flash.

Serwis MLB.com wykorzystuje technologię Silverlight do prezentacji klipów wideo. Jak wyjaśnia Matthew Gould, odpowiedzialny za MLB.com to dopiero początki wdrażania technologii Silverlight. Niedługo cała witryna telewizji MLB będzie działał w oparciu o rozwiązanie Microsoftu. Silverlight jest technologią, która pozwala tworzyć zaawansowane interfejsy użytkownika i aplikacje pracujące w przeglądarce internetowej niezależnie od systemu operacyjnego. Pełna wersja Silverlight ma być gotowa w połowie tego roku. Silverlight ma kilka cech, które wyróżniają go od platformy Adobe Flash. Np. zawartość aplikacji Silverlight jest łatwiejsza do przeszukiwania i indeksowania ponieważ nie jest skompilowana. Obecnie Silverlight jest dostępny dla systemów Windows i MacOS i przeglądarek IE, Firefox i Safari. Wersja dla Linuxa będzie najprawdopodbniej przygotowana po wprowadzeniu oficjalnej wersji produktu.

Silverlight w działaniu można obejrzeć np. na tej - http://newyork.yankees.mlb.com/news/article.jsp?ymd=20070804&content_id=2129099&vkey=news_nyy&fext=.jsp&c_id=nyy stronie Major League Baseball.

Patrz także:

NAB: "Flash-killer" rodem z Redmond - http://www.digit.pl/news/109256.html

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)