PCI-Express dla notebooków

PCI-Express dla notebooków

PCI-Express dla notebooków
Źródło zdjęć: © Magma Electronics | Magma
07.05.2007 11:44, aktualizacja: 07.05.2007 15:56

Dzisiejsze komputery przenośne coraz częściej dorównują wydajnością
komputerom stacjonarnym, coraz więcej osób decyduje się na likwidację
wyjącej wiatrakami skrzynki pod biurkiem na rzecz eleganckiego laptopa.
Jednak co najmniej dwie grupy użytkowników mogło, do tej pory, tęsknym
wzrokiem spoglądać na notebooki.

Dzisiejsze komputery przenośne coraz częściej dorównują wydajnością komputerom stacjonarnym, coraz więcej osób decyduje się na likwidację wyjącej wiatrakami skrzynki pod biurkiem na rzecz eleganckiego laptopa. Jednak co najmniej dwie grupy użytkowników mogło, do tej pory, tęsknym wzrokiem spoglądać na notebooki.

Obraz
© Magma ExpressBox

Pierwsza to gracze. Nawet najbardziej zaawansowana karta graficzna na pokładzie takiego komputera nie pozwoli uzyskać pełnej wydajności rozwiązań stacjonarnych. Dodatkowo brak możliwości wymiany karty dyskwalifikuje te komputery w oczach fanatyków gier.

Druga grupa to posiadacze specjalizowanych karty rozszerzających, takich jak profesjonalne karty audio/wideo w stylu DigiDesign/ProTools, sterowniki aparatury pomiarowej czy też kontrolery FibreChannel.

Znana z produkcji ekspanderów PCI, kalifornijska firma Magma zaprezentowała swoje najnowsze dzieło. Magma ExpressBox i Magma ExpressBox Pro to podłączane do laptopa, poprzez slot ExpressCard/34, zewnętrzne obudowy na karty PCI-Express

Obraz
© w środku

Modele różnią się wielkością. Wersja "Pro" mieści jedną pełnowymiarową kartę PCI-E x16. ExpressBox pozwala na zainstalowanie karty formatu 1/2 lub mniejszej. Gracze mogą być rozczarowani, bo urządzenie Magmy pozwala na włożenie karty, której pobór mocy nie przekracza 55W. Choć firma zapowiada, że niedługo pojawi się wersja z mocniejszym zasilaczem.
Zapał tłumi jednak cena.
- $729 za ExpressBox
- $749 za ExpressBox Pro

Strona producenta - Magma Electronics Inc.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)