Okulary, które dadzą władzę w internecie

Okulary, które dadzą władzę w internecie04.02.2013 11:05
Okulary, które dadzą władzę w internecie
Źródło zdjęć: © giznet.pl

Startup o nazwie „meta” dołącza do wyścigu i obiecuje okulary, dzięki którym użytkownik będzie mógł kontrolować wirtualne obiekty.

„Meta”. zostało założone dopiero w grudniu zeszłego roku ale już teraz może pochwalić się umową o współpracę z Epsonem. Założyciel firmy Meron Gribetz chciałby by, w odróżnieniu od Google Glass, które mają „jedynie” nakładać obraz cyfrowy na rzeczywistość, jego produkt pozwalał na kontrolowanie wirtualnych przedmiotów za pomocą gestów.

Dwuczęściowy system składać się ma z okularów Epson Moverio oraz małego urządzenia, które ma działać jak Kinect. Całość wykorzystywać będzie oprogramowanie rozpoznające gesty rąk użytkownika w trójwymiarowej przestrzeni, dzięki czemu będzie mógł on podejmować interakcje z obiektami wyświetlanymi przez okulary.

„Meta”. już w najbliższej przyszłości zamierza zainteresować deweloperów swoim SDK, ale potencjalna data premiery urządzenia nie jest jeszcze znana. Interesujące będzie zobaczyć, jakie aplikacje zostaną ostatecznie stworzone na tę platformę i jak będzie ona sobie radzić jako konkurencja dla Google Glass.

Na stronie „meta”. możecie zobaczyć nagranie prezentujące potencjalne zastosowania tej technologii.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Eric Schmidt uderza w Chiny

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)