Trwa ładowanie...
d39bxeu

Odnaleziono miejsce, w którym znajdowała się Arka Przymierza

Naukowcy przeanalizowali archeologiczne wskazówki dotyczące miejsca, w którym znajdowała się Arka Przymierza. Zapiski pochodzące jeszcze sprzed czasów narodzin Chrystusa pozwalają sądzić, że w końcu odkryto dokładną lokalizację starożytnego artefaktu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (Unsplash.com)
d39bxeu

Arka Przymierza to znany w chrześcijaństwie i judaizmie artefakt w postaci ozdobnej skrzyni, która w swoim wnętrzu kryła m.in. dwie kamienne tablice z Dekalogiem. Tablice miał wręczyć Mojżeszowi Bóg na górze Synaj w trakcie podróży ludu Izraela do Ziemi Obiecanej. Jak wynika z dostępnych zapisków, skrzynię trzymano w Świątyni Salomona na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie, w komnacie nazywanej Sancta sanctorum. Raz w roku Najwyższy Kapłan na Jom Kippur udostępniał jej wnętrze, aby wierni mogli złożyć Bogu ofiarę.

Edukacja: Jak poradziliśmy sobie podczas wiosennego lockdownu?

Miejsce, w którym znajdowała się Arka Przymierza

W późniejszym czasie Arka Przymierza została przeniesiona ze Świątyni Salomona. Główną przyczyną takiej decyzji były liczne najazdy na Jerozolimę. Sama Świątynia została najprawdopodobniej zniszczona w 587 r. p.n.e. podczas oblężenia armii Babilonu, a Wzgórze Świątynne przechodziło we władanie kolejnych panujących. Ostatecznie miejsce zostało zdobyte przez Muzułmanów pod koniec VII w. n.e., którzy wybudowali tutaj meczet Al-Aksa.

Archeolodzy nigdy nie prowadzili prac na Wzgórzu Świątynnym. Wielu z nich uważa, że to tutaj może znajdować się zaginiony artefakt. Inne przekazy wskazują, że może być ukryty na terytorium Sudanu lub Etiopii. Pomimo problemów z ustaleniem lokalizacji Arki, naukowcy mają niemal pewność, w którym miejscu znajdowała się dawniej.

d39bxeu

- Na powierzchni podobnej do Księżyca, pod jedną z najbardziej spektakularnych budowli na świecie, 1300-letnią Kopułą na Skale, gdzie kiedyś stała Świątynia Salomona, a następnie Świątynia Herodota, są ślady wskazujące dokładne miejsce, w którym stała kiedyś Arka Przymierza - przekazał prof. Tom Meyer z Shasta Bible College and Graduate School w Kalifornii.

Według prof. Meyera i innych ekspertów depresja w centrum Kopuły na Skale była miejscem, w którym znajdowała się Arka Przymierza.

- Ten zbiornik lub depresja znajduje się dokładnie w centrum Kopuły na Skale, która została zbudowana nad Sancta sanctorum i jest dokładnie wymieniana w Biblii jako miejsce, w którym znajduje się Arka – wyjaśnił prof. Meyer.

Dwa lata w całkowitej izolacji. Eksperyment uznano za porażkę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39bxeu

Podziel się opinią

Share
d39bxeu
d39bxeu
Więcej tematów