Nowy tablet Toshiba Antares na systemie Android

Nowy tablet Toshiba Antares na systemie Android

Nowy tablet Toshiba Antares na systemie Android
Źródło zdjęć: © Toshiba
21.02.2011 11:36

Toshiba zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży w Europie nowego tabletu z systemem Android. Nowy produkt może się pochwalić ekranem o przekątnej 10,1 cala, wysoką jakością dźwięku i obrazu, wbudowaną nawigacją GPS i dwoma kamerkami. Plany Toshiba zakładają rozszerzenie oferty tabletów w pierwszej połowie br.

Przeglądanie internetu i oglądanie filmów w formacie 16:10
W swoim najnowszym produkcie, Toshiba położyła szczególny nacisk na funkcje multimedialne. W nowym tablecie znajdziemy dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2. Panoramiczny ekran o formacie 16:10 ma przekątną 10,1 cala i rozdzielczość 1280 x 800 pikseli. Ekran ten pozwala wygodnie przeglądać strony WWW zarówno w pionie jak i w poziomie, świetnie sprawdzi się też przy oglądaniu filmów jak i przy grach.

Obraz
© (fot. Toshiba)

Technologie poprawy jakości dźwięku i obrazu
Nowy tablet wyposażony jest w ekran automatycznie dostosowujący jasność i kontrast obrazu do natężenia oświetlenia zewnętrznego. Zastosowano w nim także technologię Toshiba Resolution+, która dostosowuje parametry wyświetlania filmów niższej jakości do możliwości ekranu o wysokiej rozdzielczości. System dźwiękowy dostosowuje moc brzmienia do odgłosów tła. Głośniki stereo tabletu zapewnią odpowiednią jakość dźwięku zarówno podczas słuchania muzyki i oglądania filmów, jak i podczas gier.

Wyposażenie i możliwości połączeń
Nowy tablet Toshiba obsługuje 3G, ma wbudowany żyroskop i akcelerometr. Wbudowana we front obudowy kamerka ma rozdzielczość 2 megapikseli, kamerka z tyłu ma rozdzielczość 5 megapikseli. Produkt Toshiby wyposażony jest w liczne złącza, które ułatwiają podłączenie go do innych urządzeń. Znajdziemy w nim m.in. pełnowymiarowe gniazdo HDMI umożliwiające wyświetlanie zdjęć, czy filmów z pamięci tabletu na ekranie telewizora. Tablet ma także gniazdo USB 2.0 służące np. do podłączenia dysku zewnętrznego, czy kamery oraz mini-USB do wpięcia innego tabletu, czy pamięci zewnętrznej. Wgrywanie i zgrywanie plików ułatwia także slot na karty SD. Nowość Toshiby wyposażona jest też w kartę sieciową 802.11. WLAN.

*Łatwy dostęp do sklepów z aplikacjami i serwisów wymiany plików *
Nowy produkt Toshiby umożliwia łatwy dostęp do internetowego sklepu Google Andoid Market. Wraz z tabletem otrzymamy dostęp do chmury obliczeniowej Toshiba Places, na której znajduje się odrębny sklep z aplikacjami dostosowanymi do rozmiarów ekranu urządzenia (10,1 cala). Platforma Toshiba Places oferuje możliwość prostego zawieszania plików w jej wirtualnej przestrzeni. Umieszczonym w wirtualnej chmurze kontentem możemy się dzielić, tworząc do niego dostęp naszym przyjaciołom i znajomym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)