Nowy tablet Samsunga: Galaxy Tab S2

Nowy tablet Samsunga: Galaxy Tab S2

Nowy tablet Samsunga: Galaxy Tab S2
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
20.07.2015 12:38

Samsung wprowadził na kolejny tablet z serii Galaxy , model Tab S2. Ekran Super AMOLED, w który został wyposażony tablet tym razem zoptymalizowano do czytania i przeglądania wszelkich treści multimedialnych. S2 charakteryzuje się najcieńszą i najlżejszą metalową ramką na rynku.

Galaxy Tab S2 o grubości 5,6 mm i ważący tylko 38. g (z ekranem 9,7”) lub 265 g ( z ekranem 8”) powinien dobrze sprawdzić się jako urządzenie do czytania i oglądania treści. Duża rozdzielczość, dokładność i kontrast sprawiają, że komfort oglądania jest taki, jak przy mediach drukowanych. Galaxy Tab S2 może zatem służyć do czytania e-booków, czasopism, stron internetowych i kanałów informacyjnych. Proporcje ekranu zoptymalizowane pod kątem czytania stron tekstu eliminują konieczność częstego przewijania obrazu.

Ekran Super AMOLED wyświetla 9. proc. palety kolorów Adobe RGB, a mechanizm Adaptive Display inteligentnie koryguje współczynnik gama, nasycenie i ostrość w zależności od używanej aplikacji oraz temperatury barwowej i intensywności oświetlenia w otoczeniu. Reading Mode modyfikuje natomiast jasność ekranu, aby użytkownik mógł dłużej czytać tekst, nie męcząc wzroku.

Oprogramowanie fabryczne tabletu obejmuje preinstalowany pakiet Microsoft Office Solutions, który umożliwia między innymi tworzenie i edycję dokumentów, które można następnie przechowywać w chmurze OneDrive o pojemności 10. GB, dostępnej przez pierwsze dwa lata bez dodatkowych opłat. Tablet jest również kompatybilny z klawiaturą Book Cover Keyboard, która zapewnia taką samą wygodę pracy jak standardowa klawiatura komputerowa, a także ma wbudowany gładzik.

Do zarządzania Galaxy Tab S2. w tym uwierzytelniania użytkowników, można wykorzystać wbudowany czytnik linii papilarnych. Za jednym naciśnięciem przycisku Home otwiera on dostęp autoryzowanym użytkownikom do ich prywatnych danych. Aplikacja Smart Manager maksymalnie usprawnia zarządzanie tabletem, wyświetlając automatycznie informacje takie, jak poziom zużycia baterii, dostępną pamięć dyskową czy wykorzystanie pamięci RAM. Preinstalowane oprogramowanie antywirusowe zapewnia dodatkową ochronę.

Samsung Galaxy Tab S2 będzie oferowany w kilku wariantach różniących się funkcjami łączności, pojemnością pamięci i wielkością: 9,7”. lub 8” z Wi-Fi lub Wi-Fi i LTE, 32 lub 64 GB, z możliwością rozszerzenia o 128 GB za pomocą karty MicroSD.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)