Nowy sieciowy odtwarzacz CD Yamaha CD-N500

Nowy sieciowy odtwarzacz CD Yamaha CD‑N500

Nowy sieciowy odtwarzacz CD Yamaha CD-N500
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
17.09.2012 12:44, aktualizacja: 17.09.2012 14:39

Odtwarzacz CD-N500 to najnowsza konstrukcja Yamahy łącząca właściwości audio z funkcjami sieciowymi, a dzięki swojej uniwersalności zapewniająca dostęp do licznych źródeł muzyki, także bezprzewodowych.

Yamaha CD-N50. oprócz możliwości odtwarzania płyt CD zapewnia dostęp do bogatej kolekcji plików muzycznych zgromadzonych w dowolnym urządzeniu przenośnym, komputerze lub serwerze NAS. Zapisany w cyfrowej postaci materiał można odtworzyć bezprzewodowo, przy wykorzystaniu funkcji Music Play lub tradycyjnie po fizycznym połączeniu urządzeń. Znajdujące się na przednim panelu gniazdo USB pozwala odsłuchiwać muzykę z iPoda, iPhona, iPada oraz urządzeń USB.

Najnowszy odtwarzacz Yamahy obsługuje pliki MP3. WMA, AAC, WAV i FLAC (do 192 kHz/24-bitów) i bezstratne Apple. Wsparcie dla bazy danych vTuner zapewnia szybki i łatwy dostęp do wielu stacji radiowych z całego świata, wystarczy podłączyć CD-N500 do internetu za pomocą sieci LAN. Sekcja CD jest kompatybilna z płytami CD-DA, CD-R i CD-RW oraz zgromadzonymi na nich plikami WMA i MP3.

Projekt odtwarzacza CD-N50. opiera się na koncepcie Yamaha HiFi. Za brzmienie odpowiada m.in. wykorzystanie wyselekcjonowanych podzespołów oraz zastosowanie symetrycznych obwodów zapewniających najkrótszą ścieżkę dla sygnału dźwiękowego. Tryb Pure Direct pozwala uzyskać jeszcze wyższą jakość dźwięku.

Funkcjonalność urządzenia zwiększają kompatybilna z iOS i Androidem aplikacja NP Controller oraz funkcja odtwarzanie w trybie Gap Less (bez pauz). NP Controller zapewnia łatwe sterowanie i kontrolę odtwarzacza za pomocą smartfonu lub tabletu. Ponadto aplikacja daje dostęp do informacji o piosence i albumie.

Niektóre odtwarzacze sieciowe mają problemy z dostatecznie szybkim buforowaniem sygnału przesyłanego przez internet. W efekcie pomiędzy utworami, które powinny być odtwarzane bez przerw, np. koncerty, niektóre utwory muzyki klasycznej, pojawiają się drażniące pauzy. Yamaha w nowym odtwarzaczu rozwiązała ten problem przez zastosowanie trybu Gap Less.

Dostępność: listopad 2012 r.
Cena: nieznana

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)