Nowa wersja PadFone Asusa

Nowa wersja PadFone Asusa20.09.2013 09:59
Nowa wersja PadFone Asusa
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Asus zaprezentował nową wersję PadFone’a, która została wyposażona w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 i kamerę wykorzystującą nową technologię PixelMaster. Doszło także złącze kart pamięci microSD.

Nowy PadFone posiada czterordzeniowy procesor 2.2GHz Qualcomm Snapdragon 80. i 2GB pamięci RAM, a łączność LTE Cat4 zapewnia prędkość ściągania danych dochodzącą do 150Mbit/s. Zarówno 5-calowy PadFone, jak i 10,1-calowa stacja dokująca PadFone Station, posiadają wyświetlacze Full HD z technologią IPS.

Nowy PadFone posiada kamerę PixelMaster, która dostosowuje wielkość każdego piksela w czujniku obrazu, aby uzyskać lepszą jakość zdjęcia. Fotografując w świetle dziennym, PixelMaster tworzy wyraźne 13-megapikselowe obrazy o żywych barwach i dużej szczegółowości. Przy słabym oświetleniu PixelMaster automatycznie dobiera odpowiedni tryb i sugeruje użytkownikowi włączenie opcji Hi-Light, która dobiera wielkość piksela i korzystając z algorytmu stworzonego przez Asusa, podnosi światłoczułość nawet o 40. procent. Obiektyw to natomiast pięcioczęściowa soczewka f/2.0.

Nowa aplikacja pocztowa posiada szereg ulepszeń, m.in. wątkowanie wiadomości rozwijanych bezpośrednio w oknie skrzynki odbiorczej, ułatwiony dostęp do najczęściej używanych kontaktów oraz nowy folder VIP, w którym możemy przechowywać najważniejsze wiadomości.

Nowy tryb pracy przeglądarki Easy Reader pozwala usunąć z ekrany wszystkie zbędne elementy i zostawić sam tekst. Tryb Easy Reader możemy połączyć z ogólnosystemowym ustawieniem Reading Mode, które dostosowuje otoczenie w aplikacjach wybranych przez użytkownika - przygasza ekran i dobiera temperaturę kolorów.

Nowy PadFone 16GB będzie dostępny w cenie od 59. EUR (około 2500 zł). Wersja w zestawie ze stacją dokującą z 16GB pamięci będzie kosztować 799 EUR (3360 zł). Modele z 32GB pamięci będą kosztować odpowiednio 699 EUR (około 3000 zł) i 899 EUR (około 3800 zł).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)