Nowa lista obowiązkowych aplikacji w Androidzie

Nowa lista obowiązkowych aplikacji w Androidzie10.10.2016 11:33
Nowa lista obowiązkowych aplikacji w Androidzie
Źródło zdjęć: © Google

Chociaż Android jest otwartym systemem operacyjnym – każdy wydawca może go dowolnie modyfikować - mimo to Google wymaga od producentów urządzeń z Androidem instalowania pewnych aplikacji

Pośród pre-instalowanych aplikacji od Google'a znajduje się między innymi komunikator Hangouts - tekstowy Allo oraz wideo Duo - można było się spodziewać rychłego końca Hangouts, ale nic z tego. Niedługo po opublikowaniu planów dotyczących nowych komunikatorów, Google zapowiedziało, że Hangouts będzie dalej rozwijany - tym razem jednak jako aplikacja przeznaczona dla biznesu.

Niewątpliwie konsekwencją tej polityki jest list e-mail, który Google rozesłało do swoich partnerów. Firma zaznacza w nim, że począwszy od 1 grudnia 201. r. Hangouts nie będzie już należał do pakietu obowiązkowych aplikacji Google, które powinny się znaleźć na każdym smartfonie czy tablecie. Miejsce popularnego dotychczas komunikatora zajmie bowiem aplikacja Duo. Chociaż wielu komentatorów - my również - zastanawia się, czy lepszym pomysłem nie byłoby zaproponowanie Allo, jako podstawowego komunikatora.

Komunikator Duo, to darmowa aplikacja dostępna w Google Play. Aby korzystać z najnowszego sposobu Google'a na rozmowy wideo, wymagany jest co najmniej Android 4.1. Duo to aplikacja do rozmów wideo twarzą w twarz dla każdego, jak twierdzi Google _ jest prosta i niezawodna, a korzystanie z niej to sama przyjemność _.

_ LOP _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)