Nokia z Androidem 4.4 KitKat

Nokia z Androidem 4.4 KitKat
Źródło zdjęć: © chip.pl

09.01.2014 08:25, aktual.: 09.01.2014 08:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż wiadomo, że Nokia nie może wydać na rynek nowego smartfona wcześniej, niż przed końcem 2015 roku, to pogłoski na temat jej prac nad telefonem z Androidem nie milkną.

Tym razem zdjęcia ma dla nas bloger @evleaks, który specjalizuje się w wyciekach informacji na temat fińskiego producenta. Możemy więc uznać, że pomimo odsprzedania działu urządzeń i usług Microsoftowi, Nokia nie próżnuje i pracuje nad nowymi smartfonami, choć już nie z systemem Windows Phone, a z Androidem. Wiemy jednak, że na mocy podpisanej z firmą z Redmond umowie, Finowie nie mogą wprowadzić jakiegokolwiek nowego mobilnego produktu (smartfona lub tabletu) do końca 201. roku, więc mają sporo czasu no przygotowanie się do nowej roli, do nowego OS-u.

Z drugiej strony nasilenie pogłosek o nowej Nokii z Androidem sięga ostatnio zenitu, czego efekty możecie zobaczyć na zdjęciach powyżej i poniżej.

Co ciekawe, Normandy nie ma być high-endowym modelem. W jej wyposażeniu mamy znaleźć 4-calowy ekran o rozdzielczości 48. x 854 pikseli, 5-megapikselowy aparat cyfrowy, procesor Qualcomm Snapdragon (prawdopodobnie czterordzeniowy Snapdragon 400 lub 200). Nad wszystkim czuwać ma system Android w wersji 4.4.1 KitKat.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Nowości Sony na CES 2014"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (57)
Zobacz także