Nokia z Androidem 4.4 KitKat

Nokia z Androidem 4.4 KitKat

Nokia z Androidem 4.4 KitKat
Źródło zdjęć: © chip.pl
09.01.2014 08:25, aktualizacja: 09.01.2014 08:48

Chociaż wiadomo, że Nokia nie może wydać na rynek nowego smartfona wcześniej, niż przed końcem 2015 roku, to pogłoski na temat jej prac nad telefonem z Androidem nie milkną.

Tym razem zdjęcia ma dla nas bloger @evleaks, który specjalizuje się w wyciekach informacji na temat fińskiego producenta. Możemy więc uznać, że pomimo odsprzedania działu urządzeń i usług Microsoftowi, Nokia nie próżnuje i pracuje nad nowymi smartfonami, choć już nie z systemem Windows Phone, a z Androidem. Wiemy jednak, że na mocy podpisanej z firmą z Redmond umowie, Finowie nie mogą wprowadzić jakiegokolwiek nowego mobilnego produktu (smartfona lub tabletu) do końca 201. roku, więc mają sporo czasu no przygotowanie się do nowej roli, do nowego OS-u.

Z drugiej strony nasilenie pogłosek o nowej Nokii z Androidem sięga ostatnio zenitu, czego efekty możecie zobaczyć na zdjęciach powyżej i poniżej.

Co ciekawe, Normandy nie ma być high-endowym modelem. W jej wyposażeniu mamy znaleźć 4-calowy ekran o rozdzielczości 48. x 854 pikseli, 5-megapikselowy aparat cyfrowy, procesor Qualcomm Snapdragon (prawdopodobnie czterordzeniowy Snapdragon 400 lub 200). Nad wszystkim czuwać ma system Android w wersji 4.4.1 KitKat.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Nowości Sony na CES 2014"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)