Nokia E52 - nastepca popularnej E51

Nokia E52 - nastepca popularnej E51

Nokia E52 - nastepca popularnej E51
06.05.2009 15:56, aktualizacja: 06.05.2009 16:28

Nokia przedstawiła dzisiaj w Warszawie najnowszą propozycję
z linii biznesowej Eseries - model Nokia E52. Nowy telefon, wraz z zaprezentowanymi na początku tego roku Nokia E75 i Nokia E55, stanowi kontynuację linii smartfonów zaprojektowanych z myślą o ułatwianiu pracy mobilnej.

Nokia E52 stanowi kontynuację cieszącego się dużym powodzeniem telefonu Nokia E51. Nowy model wyróżnia się wyjątkowo długim czasem rozmów dzięki wytrzymałej baterii (do 23 dni w trybie czuwania), a także wysoką jakością dźwięku dzięki systemowi redukującemu szumy. Ponadto urządzenie udostępnia szereg funkcjonalnych rozwiązań, takich jak szybka transmisja danych HSPA (HSDPA do 10,2 Mb/s i HSUPA do 2 Mb/s), umożliwiająca pobieranie oraz wysyłanie materiałów z i do internetu, A-GPS z Nokia Maps i funkcją sprzętowego kompasu do nawigacji czy aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 Mpix. Powiększono też ekran - ma on tym razem 2,4 cala i wykorzystuje udogodnienia jakie niesie akcelerometr.

Nowe urządzenie można z łatwością zintegrować z firmowymi systemami telefonicznymi, co może stanowić skuteczne dopełnienie, a nawet zamiennik telefonu stacjonarnego. Rozwiązania typu Call Connect — łączące urządzenia mobilne Nokia z systemami PBX liderów branżowych, takich jak Cisco i Alcatel-Lucent — sprawiają, że dany pracownik może być osiągalny pod jednym numerem telefonu. Dzięki temu firmy mogą zmniejszyć liczbę urządzeń oraz kontrolować i ograniczać koszty.

Poza zaawansowanymi funkcjami głosowymi Nokia E52 wyróżnia się rozbudowaną aplikacją poczty email z nowym interfejsem, który doskonale sprawdza się podczas korzystania z usługi Nokia Messaging oraz korporacyjnych rozwiązań pocztowych tj: Mail for Exchange i IBM Lotus Notes Traveler. Dzięki Nokia Messaging telefon oferuje użytkownikom dostęp do poczty prywatnej i biznesowej poprzez większość istniejących kont e-mail, m. in. Yahoo! Mail®, Gmail, Windows Live Hotmail, Interia, Onet, Wirtualna Polska czy O2, a wiadomości na telefon dostarczane są automatycznie i na bieżąco.

Telefon trafi do sprzedaży w drugiej połowie tego roku w przewidywanej cenie 245 euro bez podatku. Wraz z telefonem klienci otrzymają kartę microSD 1GB i 60-dniową licencję na usługę Files on Ovi (powierzchnia dyskowa na serwerach Nokii z możliwością prostej synchronizacji plików).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)