Nokia 500 - przystępny cenowo smartfon

Nokia 500 - przystępny cenowo smartfon

Nokia 500 - przystępny cenowo smartfon
02.08.2011 10:37

Nokia zapowiedziała wprowadzenie na rynek dotykowego smartfonu noszącego oznaczenie 500. Telefon wyposażony został w najszybszy z dotychczas stosowanych przez firmę Nokia procesor 1GHz, aparat fotograficzny 5 MPix, zaawansowane funkcje muzyczne i rozrywkowe oraz mapy z darmową nawigacją samochodową i pieszą.

Nokia 500 działa na systemie Symbian Anna, oferującym udoskonalone funkcje, takie jak szybsza przeglądarka internetowa i najnowsza wersja map. Smartfon Nokia 500 będzie dostępny od trzeciego kwartału br. w wersji czarnej, a niedługo później w białej, z trzema wymiennymi obudowami w pakiecie. Cena detaliczna tego modelu na rynku polskim wynosić będzie ok. 750 PLN.

Nokia 50. wyposażona jest w liczne funkcje społecznościowe. Informacje z komunikatorów i serwisów, takich jak Facebook czy Twitter są na bieżąco aktualizowane na ekranie głównym. Szybki procesor powinien także zapewnić płynna pracę z kilkoma aplikacjami jednocześnie. Telefon wyposażono w ekran o rozdzielczości 640x360 pikseli i proporcjach obrazu 16:9. Zainstalowana pamięć to 2GB z możliwością jej rozszerzenia poprzez karty microSD do 32GB. Bateria o pojemności 1100 mAh ma według producenta zapewnić do 500h czuwania lub do maksymalnie 7h rozmowy. Za transfer danych odpowiada moduł Wi-Fi 802.11 b/g lub moduł HSDPA pracujący z prędkością do 14,4 Mb/s. Na wyposażeniu znajdziemy także moduł Bluetooth 2.1 oraz A-GPS.

Obraz
© (fot. Nokia)

W telefonie preinstalowane zostały aplikacje muzyczne i rozrywkowe, takie jak Shazam Encore, Gig Finder oraz przewodniki Lonely Planet i Michelin. Telefon jest także wyposażony w najnowsze mapy Nokia, które zostały zoptymalizowana pod kątem serwisów społecznościowych - możliwość udostępniania swojej lokalizację. Wskazówki głosowe dla pieszych i kierowców w 8. krajach nie wymagają połączenia z siecią, dzięki czemu można uniknąć opłat roamingowych.

Główne funkcje smartfonu:
• Wymienne tylne części obudowy - trzy kolory w pakiecie
• Procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz oraz łączność WLAN
• Aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 MPix z funkcją nagrywania wideo
• Mapy z bezpłatną nawigacją pieszą i samochodową na całym świecie,
• Sklep z aplikacjami i innymi materiałami rozrywkowymi
• Odtwarzacz muzyczny, stereofoniczne radio FM i radio internetowe
• Nowy system Symbian Anna

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)