Niecodzienny widok. Tysiące "penis fish" na plaży

Niecodzienny widok. Tysiące "penis fish" na plaży

Niecodzienny widok. Tysiące "penis fish" na plaży
Źródło zdjęć: © Instagram.com | By Nature Magazine
Karolina Modzelewska
14.12.2019 09:50, aktualizacja: 14.12.2019 17:40

Burzowa pogoda zaskoczyła mieszkańców Zatoki Kalifornijskiej. Można powiedzieć, że w dosłownym tego słowa znaczeniu. Osoby, które po nocnej burzy udały się na plażę, napotkały na niecodzienny widok. Była pełna stworzone, które powszechnie nazywa się "penis fish".

Osoby, które rano odwiedziły plażę Drakes Beach, leżącą około 80 km od San Francisco, zobaczyły ogromną ilość szczetnicy (Urechis caupo), czyli bezkręgowych zwierząt. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zazwyczaj szczetnice zakopują się w piasku i trudno je spotkać.

Stworzenia o dziwnym kształcie

Szczetnice mają lekko brązowy kolor i podłużnych kształt. Ich długość sięga do 30 cm. Ze względu na ich nietypowy wygląd często są nazywane "rybami penisami".
Odwiedzający plażę o całym zdarzeniu poinformowali organizację Bay Nature.

Jej przedstawiciele wyjaśnili, że szczetnice pojawiły się na Drakes Beach z powodu przypływu. Ucieszyło to szczególnie mewy, które miały bardzo łatwy dostęp do jedzenia.

Dziwnie wyglądające stworzenia są przysmakiem w Korei Południowej. Są również pożywieniem dla licznych zwierząt morskich np. rekinów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)