Nie uwierzysz, czego Polacy szukają w internecie!

Nie uwierzysz, czego Polacy szukają w internecie!

Nie uwierzysz, czego Polacy szukają w internecie!
Źródło zdjęć: © Jesse Millan / CC
11.06.2014 15:17, aktualizacja: 29.12.2016 08:19

Jakiś czas temu internet obiegło zestawienie dziwacznych fraz, wyszukiwanych za pomocą Google przez jego anglojęzycznych użytkowników. Pomyśleliśmy sobie wtedy: przecież nasi rodacy nie mogą być gorsi! Na pewno również mają niejeden zwariowany pomysł na to, czego poszukiwać w sieci. Jak pomyśleliśmy, tak wzięliśmy się do roboty. Za pomocą Google Adwords sprawdziliśmy częstość wyszukiwania rozmaitych dziwnych fraz - takich, które przyszły nam do głowy oraz tych, które proponowało samo Google swoim autouzupełnianiem. I nie zawiedliśmy się - są wśród nich naprawdę zwariowane, zastanawiające, a nawet nieco przerażające. Statystyki dotyczą ostatnich 12 miesięcy.

Jakiś czas temu internet obiegło zestawienie dziwacznych fraz, wyszukiwanych za pomocą Google przez jego anglojęzycznych użytkowników. Pomyśleliśmy sobie wtedy: przecież nasi rodacy nie mogą być gorsi! Na pewno również mają niejeden zwariowany pomysł na to, czego poszukiwać w sieci. Jak pomyśleliśmy, tak wzięliśmy się do roboty. Za pomocą narzędzia Google Adwords sprawdziliśmy częstość wyszukiwania rozmaitych dziwnych fraz – takich, które przyszły nam do głowy oraz tych, które proponowało samo Google swoim autouzupełnianiem. I nie zawiedliśmy się – są wśród nich naprawdę zwariowane, zastanawiające, a nawet nieco przerażające. Statystyki dotyczą ostatnich 12 miesięcy.

Czy Święty Mikołaj istnieje? – średnio 320 zapytań miesięcznie

Próbujemy sobie wyobrazić desperację kogoś, kto zwraca się z tym pytaniem do Google. Desperację i nieuchronne rozczarowanie, które go czeka… Statystykę miesięcznych zapytań o Świętego Mikołaja znacząco zawyża okres świąteczny. W listopadzie 2013 było ich 1000, w grudniu aż 1900. Wiedzieliśmy wprawdzie, że internet już dawno zastąpił autorytety w większości spraw, ale żeby w aż tak ważnych? To już naprawdę mroczne…

1 / 14

Która jest godzina? – średnio 4400 zapytań miesięcznie

Obraz
© d_brando / CC

Tutaj, musimy przyznać, jesteśmy nieco skołowani. Trudno nam wyobrazić sobie sytuację, w której ktoś siedzi przed komputerem, z otwartą przeglądarką internetową, i wpisuje w Google pytanie o godzinę. Nie łatwiej spojrzeć na zegarek? Na komórkę? _ W róg ekranu? _ No ale może w tym wypadku próbują oni instynktownie, desperacko i po omacku szukać tego, co zabrała im wszechobecna technologia i gadżety – społecznej interakcji podczas pytania kogoś o godzinę. Kogoś, kto nie wyśmieje. Kto nie oceni. Kto nie odburknie nieprzyjemnie. Bezduszna maszyna może tu zaspokajać potrzebę zwykłego, ludzkiego kontaktu. Albo coś takiego.

2 / 14

Jak włamać się na fb? – średnio 3600 zapytań miesięcznie

Obraz
© Ivan David Gomez Arce / CC

Nie każdy musi być hakerem. Nie każdy musi od razu wiedzieć, jak włamać się na konto znajomego w portalu społecznościowym, a potrzeba może być przecież ogromna. Na to przynajmniej wygląda, skoro odpowiedzi na takie pytanie szuka każdego miesiąca ponad 3,5 tysiąca Polaków. Mamy tylko wielką, wielką nadzieję, że nie udaje im się jej uzyskać. To nie może być tak łatwe. Nie może. Prawda?

3 / 14

Jak wygrać w Lotto? – średnio 6600 zapytań miesięcznie

Obraz
© PAP/DPA

Tutaj nie dziwi nas aż tak bardzo samo zapytanie – nic to zaskakującego, że istnieją ludzie, którym marzy się zostanie milionerami po wypełnieniu jednego kuponu Lotto. Bardziej zastanawia nas co innego – że jeszcze tak wielu ludzi wierzy, że istnieje jakaś magiczna metoda na taką wygraną. Że decyduje o niej coś innego niż tylko zwykły przypadek, a szanse na powodzenie można w jakiś sposób zwiększyć. Nie, nie można. Nie zostaniecie milionerami. Przykro nam.

4 / 14

Google nie działa – średnio 210 zapytań miesięcznie

Obraz
© Google

Google jako wyszukiwarka internetowa już dawno stał się praktycznie synonimem sieci jako takiej. Trudno nam sobie wyobrazić codzienne poruszanie się po niej bez wsparcia tego narzędzia. Sytuacja, w której Google przestaje działać faktycznie musi być przerażająca. Co wtedy robić? Gdzie szukać odpowiedzi? Jak reagować? Są tacy, którzy uważają, że najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest… poproszenie o radę Google. Nie pytajcie nas, w jaki sposób to działa. Nie mamy pojęcia.

5 / 14

Czym jest szczęście? – średnio 720 zapytań miesięcznie

Obraz
© thephotographymuse / CC

A teraz nieco filozoficznie. Wiadomo, że każdy z nas wyobraża sobie, że zasługuje na szczęście, ba, że szczęście mu się wręcz należy. Ale czym ono jest? Jak je zdefiniować? Kiedy można powiedzieć sobie, że ma się już dość, że wystarczy, że teraz czas na cieszenie się tym, co się ma? Jak uczy życie i teoria ewolucji – nigdy, zawsze będziemy chcieć więcej, nie jesteśmy w stanie pozbyć się uczucia niespełnienia, bo gdyby było to możliwe, to przestalibyśmy się rozwijać. Ale nie przeszkadza to pytać, szukać, wnikać.

6 / 14

Policja internetowa – średnio 390 zapytań miesięcznie

Obraz
© Tomasz Gzell / PAP

Powiedzmy sobie szczerze – internet nie jest najprzyjemniejszym miejscem na świecie. Bywa tu wrogo, niepokojąco, nawet niebezpiecznie. W takich chwilach chciałoby się chwycić za słuchawkę, zakrzyknąć, zawołać kogoś, kto pomoże. Wezwać taką internetową policję, która przyjedzie na miejsce i oceni, czy faktycznie ktoś nie nadużywa swojej wolności. Mamy złą wiadomość – nie ma czegoś takiego jak internetowa policja. Nie znajdziecie jej nawet za pomocą Google.

7 / 14

Jak oszukać alkomat? – średnio 720 zapytań miesięcznie

Obraz
© freeimages.com

Zdecydowanie nie polecamy próbować tego w domu. Zamiast „oszukiwać alkomat” znacznie lepiej w ogóle nie siadać za kółkiem, ale wygląda na to, że całkiem spora liczba Polaków niespecjalnie bierze sobie do serca tego typu uwagi. Co smuci dodatkowo, to fakt, że liczba zapytań zauważalnie rośnie w styczniu – było ich w nim około 1000. Nie jest to dziwne, jest to po prostu przykre.

8 / 14

Jak uprawiać sex? – średnio 1600 zapytań miesięcznie

Obraz
© Thinkstockphotos

Zaskakująco duża liczba polskich internautów szuka rozwiązania problemu, z którym natura uporała się już chyba na tysiące lat przed powstaniem globalnej sieci. Tak przynajmniej nam się wydawało. Ale nie, wygląda na to, że jest w naszym społeczeństwie odsetek ludzi, którzy bez internetu nie byliby nawet w stanie zadbać o przedłużenie naszego gatunku. Wizja tego, że w przyszłości władzę nad światem przejmą maszyny, nagle stała się nieco bardziej prawdopodobna…

9 / 14

Czy istnieje przeznaczenie? – średnio 390 zapytań miesięcznie

Obraz
© Iain Watson / CC

I raz jeszcze motyw nieco filozoficzny. Zależnie od wyznawanego światopoglądu, niektórzy z nas chcą wierzyć, że wszystko w ich życiach zależy tylko od nich, inni lubią mówić sobie, że ktoś czuwa nad ich losem i kieruje nim tak, by wszystko, co musi się spełnić, ostatecznie się spełniło. Pozostaje tylko pytanie – czy jeżeli przeznaczenie faktycznie istnieje, to jest nam przeznaczone dowiedzieć się o tym z internetu?

10 / 14

Jak zabić człowieka? – średnio 210 zapytań miesięcznie

Obraz
© Jupiterimages

Wszyscy wiemy, że w każdym z nas drzemie mroczna strona, pierwotne instynkty, gotowe, by dać o sobie znać w najmniej spodziewanym momencie. Ale liczba ludzi, pytających wprost wyszukiwarki jak pozbawić życia innego człowieka jednak nas przeraża. W takim wypadku nie pozostaje nic innego, jak chwycić za słuchawkę i zadzwonić do policji internetowej.

11 / 14

Czy można kąpać chomika? – średnio 40 zapytań miesięcznie

Obraz
© Jesse Barker / CC

I wraz z tą pozycją kierujemy się już w najmroczniejsze, najlepiej ukryte rejony ludzkiej psychiki. Tych zapytań jest już relatywnie niewiele, ale zastanawia nas trochę stan psychiczny osób, które je zadają. Oraz stan fizyczny tych biednych, biednych chomików. Chociaż z drugiej strony może to i lepiej, że ktoś przynajmniej pyta. Aż strach pomyśleć, ilu Polaków kąpie chomiki bez choćby chwili refleksji…

12 / 14

Jak obalić rząd? – średnio 40 zapytań miesięcznie

Obraz
© PAP / Tomasz Gzell

Nikt nie lubi polityków, to nie ulega wątpliwości. Drażnią nas, irytują, uważamy ich za darmozjadów, którzy niewiele robią dla kraju, a jeszcze mniej dla nas samych. Ale żeby od razu zamach stanu? I to z pomocą wyszukiwarki internetowej? Obawiamy się, że ten spisek może się nie powieść. Chociaż z drugiej strony, podobno najciemniej jest pod latarnią. Więc może w tym szaleństwie jest metoda?

13 / 14

Jak się teleportować? – średnio 90 zapytań miesięcznie

Obraz
© Konrad Summers / CC

Podobno przemieszczanie się z prędkością większą niż światło nie jest możliwe. Tak twierdzą przynajmniej wykształceni fizycy. Ale kto by im tam wierzył, kogo by powstrzymywały ich sztuczne ograniczenia! Szczególnie, kiedy godzina późna, umówione spotkanie tuż, tuż, a my nie jesteśmy jeszcze gotowi do wyjścia. Jak poradzić sobie w tej sytuacji? Szybki Google i rozwiązanie gotowe. Albo i nie.

14 / 14

Gdzie kupić uran? – średnio 20 zapytań miesięcznie

Obraz

Nie. Nie. To po prostu nie jest możliwe.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)