Nawigacja Navigon 70 Premium EU44 - test

Nawigacja Navigon 70 Premium EU44 - test

Nawigacja Navigon 70 Premium EU44 - test
Źródło zdjęć: © via chip.pl
24.02.2011 12:14, aktualizacja: 24.02.2011 12:47

Pięciocalowy ekran to niezbyt dużo jeśli chcemy oglądać filmy, natomiast w zupełności wystarczy samochodowej nawigacji. W taki właśnie ekran wyposażył swoje urządzenie Navigon – nowy produkt nosi nazwę 70 Premium EU 44.

Obraz
© Navigon 70 Premium EU44 (fot. via chip.pl)

Użytkownik nie może liczyć na dodatkowe funkcje dostępne w wielu nawigacjach, jak odtwarzacz multimedialny, kalkulator, czy przelicznik walut. Za to nawigacja została wyposażona w funkcje ułatwiające podróż. Czujnik zbliżeniowy –. jeśli zbliżymy rękę podczas jazdy do nawigacji zostaną wyświetlone dodatkowe opcje oraz informacje np. o pobliskich punktach POI. Możemy także mówić do naszego elektronicznego pilota. Sterowanie głosem niestety nie działa w języku polskim. A i angielskie komendy trzeba dość poprawnie artykułować. Dla wygody kierującego mamy asystenta pasa ruchu pokazujący bliski rzeczywistemu przebieg drogi, aby zawczasu ustawić się na odpowiednim pasie. Ponadto do dyspozycji z tych najważniejszych mamy informacje o korkach przez TMC, zestaw głośnomówiący w połączeniu z telefonem przez bluetooth, oraz informacje o radarach.

Obraz
© Niezbyt szybko budzi się do współpracy, na szczęście w granicach rozsądku (fot. via chip.pl)

Co najważniejsze nawigacja ma bardzo dokładne mapy, z pokaźną bazą punktów POI. Urządzenie także ma zagwarantowaną najnowszą wersję danych mapowych, po zakupie za darmo będziemy mogli je zaktualizować jeśli urządzenie ma starsze wydanie. Za kolejne przyjdzie nam zapłacić.

Obraz
© Szybko przeliczona trasa, kiedy konkurencja skończy navigon będzie miał tą trasę przeliczoną w trzech wariantach. (fot. via chip.pl)

Dość szybki procesor wspomaga szybkie przeliczanie tras. Nadal jak w poprzednich modelach urządzenie przeliczy trzy warianty drogi do celu pozostawiając wybór kierowcy. Kiedyś trzeba było poczekać aż wszystkie zostaną przeliczone. Teraz niecierpliwi mogą wybrać pierwszą przeliczoną nie czekając na inne możliwości.

Niestety nie tylko elegancki wygląd i duży ekran robią wrażenie, ale także i…. cena.

Obraz
© Szybki procesor nawet na krótszej trasie daje o sobie znać. Bardzo dobry wynik (fot. via chip.pl)

Podsumowanie

Jeśli wybieramy się po nieznanych nam drogach warto zabrać ze sobą elektronicznego pilota. Bogata w funkcje nawigacja Navigona z dokładnymi mapami na pewno przyda się każdemu kierowcy. O ile nie odstraszy go cena.

Robert Dutkiewicz

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)