Na Facebooku uważaj na wiadomości-zombie

Na Facebooku uważaj na wiadomości-zombie

Na Facebooku uważaj na wiadomości-zombie
Źródło zdjęć: © WP.PL
Bolesław Breczko
28.11.2018 11:44

Spostrzeżenia użytkowników Facebooka zostały potwierdzone przez jego pracowników - stare wiadomości z Messengera mogą pojawiać się jako nowe. Nie jest to wprawdzie zagrożenie dla bezpieczeństwa, ale o niektórych konwersacjach wolelibyśmy po prostu zapomnieć.

Facebook ma ostatnio sporo dziwnych problemów z powracającymi treściami. Pisałem już o postach znajomych sprzed kilku dni, albo nawet tygodni, które pokazują się na samej górze newsfeeda. Do "postów-zombie" dołączyły też "wiadomości-zombie". Użytkownicy zwracali uwagę że w konwersacjach na Messengerze (czyli na facebookowym czacie), wiadomości nawet sprzed roku powracają jako nowe.

W rozmowie z amerykańskim portalem "The Verge"pracownicy Facebooka przyznali, że zdają sobie sprawę z problemu i próbują go rozwiązać. My natomiast wiemy z nieoficjalnych źródeł, że tak samo sytuacja wygląda ze starymi postami wyświetlającymi się jako aktualne. Czyli Facebook wie, że coś się dzieje i próbuje to naprawić.

Problemy te nie stanowią niebezpieczeństwa, jednak sprawiają, że odwiedzanie Facebooka jest jeszcze bardziej frustrujące. Do masy reklam i fake newsów dochodzą jeszcze posty i wiadomości-zombie, które niczym potwory z karaibskich legend wstają z grobów, aby nękać żyjących własnym odrażającym obliczem.

Też widziałaś lub widziałeś powracające na Facebooku treści lub inne dziwne sytuacje na portalu? Napisz nam o tym na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)