MNI rusza z MVNO "lada dzień"

05.12.2007 17:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

MNI w ciągu kilku najbliższych dni powinien zaoferować pierwszemu klientowi usługi telefonii mobilnej jako wirtualny operator MVNO. Telekom odebrał już od Centertela partię 35 tys. kart SIM, a pierwszą marką, pod jaką wystartuje z usługami, będzie najprawdopodobniej Ezo Mobile.

Ezo Mobile będzie przeznaczony dla osób zainteresowanych ezoteryką. Jeszcze nie do końca działająca strona internetowa znajduje się pod adresem www.ezomobile.pl.

MNI prowadzi też rozmowy z kolejnymi 10 firmami, które we współpracy z MNI zaoferują takie usługi. Jedną z nich ma być marka o światowym zasięgu. Według nieoficjalnych informacji wiele wskazuje na to, że może to być Masterfoods.

_ Projekt MVNO rusza de facto już. W tej chwili trwają ostatnie prace nad dwoma obszarami, czyli nad brandem własnym, związanym z usługami dodanymi dla naszych najwierniejszych klientów usług dodanych i drugi to obszar telefonii konwergentnej, czyli oferty dla naszych abonentów sieci stacjonarnej i Internetu. To są dosłownie dni do momentu, kiedy to zostanie uruchomione. Trwa w tej chwili jeszcze szlif projektów marketingowych z tym związanych _ - powiedział Piotr Majchrzak, prezes MNI.

MNI informował wcześniej, że ma podpisane trzy umowy w sprawie uruchomienia usług MVNO - w ramach grupy projekt MVNO zostanie uruchomiony we współpracy ze spółką zależną Telestar.

W zakresie współpracy z podmiotami zewnętrznymi MNI podpisała umowy ze spółką Telebonus, oferującą tanie połączenia telekomunikacyjne w technologii VoiP, ze spółką Długie Rozmowy, operatorem hurtowej wymiany ruchu telekomunikacyjnego oraz z Crowleyem - dostawcą usług głosowych, transmisji danych oraz dostępu do Internetu,. Oferta MVNO we współpracy z Telebonus ma ruszyć jeszcze w 2007 roku, z Długimi Rozmowami na przełomie 2007 i 2008 roku, a Crowleyem - na przełomie I i II kwartału.

Majchrzak powtórzył, że MNI chce, aby projekt MVNO był rentowny od razu po starcie i że do końca 2008 roku chce pozyskać 200 tys. abonentów projektu MVNO. MNI informowało też wcześniej, że w ciągu najbliższych trzech lat zamierza pozyskać nie mniej niż 500 tysięcy abonentów.

MNI ma obecnie około 60 tys. abonentów telefonii stacjonarnej i dla tych abonentów będzie przygotowana oferta konwergentna.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)