Minikomputerek Asus Chromebox

Minikomputerek Asus Chromebox
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.03.2014 12:25, aktual.: 25.03.2014 13:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Asus Chromebox to nowy, miniaturowy komputerek działający pod kontrolą systemu Chrome OS. Komputer jest prosty w konfiguracji, uruchamia się w ciągu kilku sekund i daje użytkownikom dostęp do aplikacji, gier i stron internetowych. Urządzenie posiada także zintegrowaną ochronę przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem i dokonuje automatycznych aktualizacji.

Chromebox daje dostęp do usług sieciowych Google oraz do aplikacji Chrome Web Store stworzonych dla firm, szkół i zastosowań domowych. Pozwala m.in. na korzystanie z YouTube, Hulu Plus i Netflix. Użytkownicy otrzymują także 100GB przestrzeni na Google Drive.

Komputerek wyposażony jest w procesor Intela 4-tej generacji (Celeron, i3 a na wybranych rynkach także i7), 2 lub 4 GB pamięci RAM, kartę graficzną Intel HD, kartę Wi-Fi 802.1. b/g/n, cztery porty USB 3.0, Bluetooth 4.0 i czytnik kart SD. Prezentowany komputer jest kompatybilny z urządzeniami USB jak np.: dyski zewnętrzne, klawiatury, myszki, kamery i rozgałęźniki USB.

Na jego wyposażeniu znalazły się również wyjścia HDMI i DisplayPort, dzięki czemu można jednocześnie korzystać z dwóch monitorów, jak również z rozdzielczości 4K.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)