Microsoft wymusza ściągnięcie Windows 10!

Microsoft wymusza ściągnięcie Windows 10!
14.09.2015 09:34
Microsoft wymusza ściągnięcie Windows 10!
Źródło zdjęć: © Microsoft

Jeśli ktoś szukałby przykładu "uszczęśliwiania kogoś na siłę", to może już przestać szukać. Działania Microsoftu nadają się do tego idealnie.

Sprawa jest niebagatelna, bo chodzi nawet o 6 gigabajtów danych, które nasz komputer (o ile pracuje pod kontrolą systemu Windows 7 albo 8/8.1) ściągnie i zapisze w ukrytym folderze. Ściągnie nawet wtedy, gdy nie wyraziliśmy żadnego zainteresowania instalacją najnowszego systemu Windows 10! Czemu? Na wszelki wypadek.

Warto tu oczywiście odróżnić dwie rzeczy: instalację systemu Windows 10 i jego ściągnięcie. O pierwszej kwestii możemy zadecydować sami – jeśli nie chcemy zmieniać systemu operacyjnego na nowszy, to trudno, taka już nasza wola. Ale Microsoft i tak zmusi nas do ściągnięcia plików instalacyjnych Windows 10.

Wszystko za sprawą poprawki KB3035583, która ściągnie się każdemu, kto korzysta z automatycznych aktualizacji Windows. Pierwszy raz wspomniał o tym anonimowy użytkownik Windows, który znalazł na swoim dysku ukryty folder o nazwie $Windows.~BT, mimo że z całą pewnością nie był zainteresowany aktualizacją systemu do jego najnowszej wersji 10. Zawierał on od 3,5 do nawet 6 GB danych. Później podobne informacje zaczęły docierać ze strony wielu innych użytkowników.

Wykasowanie ściągniętych danych nic nie da, bo... zostaną one w takim wypadku ściągnięte ponownie. Jedynym skutecznym sposobem jest odinstalowanie poprawki KB3035583. Warto dodać, że powyższe informacje zostały też oficjalnie potwierdzone przez Microsoft. Firma tłumaczy swoje działanie troską o wygodę użytkowników w sytuacji, kiedy w końcu zdecydują się oni na instalację Windows 10. Bo co do tego, że prędzej czy później się zdecydują, Microsoft nie ma najmniejszych wątpliwości.

Zobacz także: Ten komputer Microsoftu zajmie cała ścianę

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Microsoft rozpycha się na Androidzie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (242)