Microsoft Visual Studio 2010 - narzędzia dla programistów od Microsoftu

Microsoft Visual Studio 2010 - narzędzia dla programistów od Microsoftu
Źródło zdjęć: © IDG.pl

13.04.2010 19:00, aktual.: 14.04.2010 09:13

Szybkie i efektywne tworzenie programów to wymóg rynku. Odpowiednie narzędzia umożliwiające wydajną pracę programistom oferuje Microsoft. W sprzedaży pojawił się właśnie pakiet Microsoft Visual Studio 2010.

Visual Studio 2010 to najnowsza wersja środowiska programistycznego oferowanego przez Microsoft. Udostępnia programistom języki C, Visual Basic .NET, Visual C++ oraz nowy F. Obsługuje technologię ASP .NET, Silverlight 4. pozwala tworzyć aplikacje dla Windows Phone 7.

Obraz
© Microsoft Visual Studio 201. (fot. IDG.pl)

W zależności od wersji adresowany jest do różnych odbiorców. Najbardziej rozbudowana edycja Ultimate to zestaw aplikacji do zarządzania całym cyklem życia tworzonych za pomocą tego pakietu programów. Począwszy od projektowania, przez kodowanie i instalację, do aktualizacji. Obsługuje chmury i przetwarzanie równoległe, pozwala tworzyć aplikacje bazodanowe.

Wersja Professional to środowisko programistyczne dla indywidualnych użytkowników. Ułatwia projektowanie, kodowanie i debugowanie aplikacji tworzonych na różne platformy. Do wszystkich wersji dołączany jest pakiet MSDN.

Mało przyjazna jest cena produktów. Najtańsza wersja to wydatek ponad 50. dolarów. Pełny pakiet Ultimate kosztuje prawie 12 tysięcy dolarów. Microsoft, tak jak w przypadku poprzednich edycji Visual Studio udostępnia okrojone, bezpłatne wersje Express niektórych narzędzi. Darmowe są na przykład środowiska programistyczne dla języka C#, Visual Basic .NET i Visual C++.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)