Microsoft: o darmowych programach możecie sobie pomarzyć

Microsoft: o darmowych programach możecie sobie pomarzyć12.03.2009 20:24
Microsoft: o darmowych programach możecie sobie pomarzyć

Microsoft przedstawił właśnie szczegóły modelu biznesowego, w oparciu o który będzie działać jego sklep przeznaczony dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Windows Mobile - Marketplace. Koncern chce pobierać opłaty nie tylko od klientów, ale i od producentów oprogramowania.

Marketplace będzie dostępny dla użytkowników w chwili pojawienia się na rynku systemu Windows Mobile 6.5. Jego premiera planowana jest na IV kwartał tego roku. Głównym zadaniem Marketplace będzie ułatwienie programistom pisania oprogramowania mobilnego oraz pomoc z dotarciem z nim do odbiorcy końcowego. Służyć temu będzie m.in. pomoc samego Microsoftu w tworzeniu aplikacji poprzez dostarczenie odpowiednich narzędzi czy certyfikacja stworzonego w ten sposób oprogramowania.

288763847261829267

Przystąpienie do Marketplace będzie oznaczać dla programistów wydatek rzędu 99 dolarów. W ramach tej opłaty możliwe będzie umieszczenie w mobilnym sklepie do pięciu aplikacji. Umieszczenie na witrynie każdej kolejnej oznaczać będzie wydatek dodatkowych 99 dolarów. W zamian za to twórca otrzyma możliwość różnicowania ceny swoich produktów w zależności od rynku docelowego. Do jego kieszeni trafi 70% przychodów z każdej sprzedanej kopii produktu.

Programiści otrzymają dostęp do szeregu narzędzi pozwalających im na tworzenie własnych aplikacji. Wśród nich znajdą się m.in. Windows Mobile 6 SDK oraz środowisko .NET wraz z pakietem Framework 3.5. Do dyspozycji twórców oddana będzie również biblioteka przykładów napisanych w takich językach jak C++, Visual C#, Visual Basic .NET, ASP.NET, Javascriptu czy ML (Ajax).

Z opłaty rejestracyjnej zwolnieni będą studenci, którzy przystąpią lub już korzystają z programu Microsoft DreamSpark, dającego bezpłatny dostęp do narzędzi Microsoftu, np. SQL Server 2008 czy Visual Studio 2008.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)