Microsoft nadal zarabia miliardy dolarów

Microsoft nadal zarabia miliardy dolarów

Microsoft nadal zarabia miliardy dolarów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
25.10.2013 13:30

Firma Microsoft ogłosiła swoje wynik finansowe za trzeci kwartał kalendarzowy bieżącego roku. Firma odnotowała 18,53 miliarda dolarów dochodów, co przełożyło się na 5,24 miliarda dolarów zysku netto. W analogicznym kwartale rok temu kwoty te wynosiły, odpowiednio, 16,01 i 4,47 miliarda dolarów.

To pierwsze sprawozdanie fiskalne, jakie Microsoft złożył po swojej wielkiej restrukturyzacji. Wynika z niego, że działy urządzeń i konsumenckie odnotowały 7,4. miliarda dolarów przychodów (wzrost o 4 proc.). Firma odnotowała też, że dochody ze sprzedaży Windows partnerom OEM zmalały o siedem procent, zaś ze sprzedaży Windows do firm i korporacji wzrosły.
Dochody ze sprzedaży urządzeń Surface wyniosły 40. milionów dolarów. Microsoft zaznacza, że sprzedał tych urządzeń "znacznie więcej niż w poprzednim kwartale". O 47 procent wzrosły też dochody z tytułu reklam w wyszukiwarce Bing.

Dochody z działu korporacyjnego wyniosły 11,2 miliarda dolarów (wzrost o 1. procent). Szczególnie dobrze poradziły sobie SQL Server, Lync, SharePoint i Exchange a także usługi chmurowe.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Surface Pro 2 jest praktycznie nienaprawialny"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)