Microsoft kończy sprzedaż smartfonów Lumia?

Microsoft kończy sprzedaż smartfonów Lumia?

Microsoft kończy sprzedaż smartfonów Lumia?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.09.2016 10:43, aktualizacja: 12.09.2016 15:03

Bieżący rok nie jest szczęśliwy dla Microsoftu, a już z pewnością, dla tej części firmy, która jest odpowiedzialna za sprzedaż telefonów komórkowych. Najpierw duże spadki sprzedaży, później zwolnienia pracowników i zamknięcie fińskiego oddziału odpowiedzialnego za produkcję samartfonów, by na końcu ostatecznie pogrążyć markę Lumia

Cóż, nie trzeba być ani ekspertem rynku GSM, ani wróżbitą, żeby samemu dojść do wniosku, że coś jest na rzeczy. Wystarczy spojrzeć chociażby na aktualną gamę telefonów Microsoftu. Mamy w niej jeden tani telefon (Lumia 550. Oczywiście może to o niczym nie świadczyć, jednak tak wąska gama urządzeń producenta walczącego o rynek nie wróży nic dobrego.

Właśnie złe informacje - przynajmniej dla wielbicieli marki - przynosi serwis WinBeta.org. Na stronie pojawiła się informacja, w której wypowiada się anonimowy pracownik Microsoftu. Twierdzi on, że jeszcze w grudniu 2016 r. gigant z Redmont zakończy sprzedaż telefonów z serii Lumia.

Plotka wydaje się bardziej prawdopodobna, jeśli spojrzymy na ceny tych urządzeń, które nie tylko u nas są niskie. Podobna sytuacja panuje w całej Europie - Lumia 65. kosztuje nieco ponad 650 zł w Wielkiej Brytanii. W Polsce można znaleźć Lumię 650 w sklepach sieciowych z elektroniką za kwotę poniżej 590 zł.

Warto też pamiętać, że swego czasu Polska była tym rynkiem, który bardzo sobie upodobał Windows Phone'y. Należeliśmy do 7 krajów na świecie, w których popularność mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu przewyższała upodobanie do iOS. A serwis ZDnet informuje, że jeszcze w 2013 roku znajdowaliśmy się na pierwszym miejscu pod względem sprzedaży Windows Phone'ów na świecie! Później jednak, w miarę jak na rynku pojawiały się coraz tańsze i coraz lepsze telefony z Androidem, przenieśliśmy swoją miłość na urządzenia z zielonym robotem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (147)