Trwa ładowanie...
dayp0s8
CHIP

Mercedes zapowiada porażkę automatycznych aut Google

Szef koncernu Daimler, do którego należy marka Mercedes-Benz, w ostrych słowach wypowiedział się na temat motoryzacyjnych planów firm z Doliny Krzemowej, a zwłaszcza firmy Google.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mercedes zapowiada porażkę automatycznych aut Google
(Materiały prasowe)
dayp0s8

Jego zdaniem Google może oczywiście "_ nieźle namieszać _" na rynku motoryzacyjnym, zwłaszcza pod względem rozwiązań związanych z samosterującymi się samochodami, ale na dłuższą metę nie ma szans na zaistnienie na nim w poważny i trwały sposób. Ma jedną podstawową słabość - Google nie jest doświadczonym producentem samochodów.

Jak twierdzi _ Dieter Zetsche _, Google i inne podobne firmy rzeczywiście mogą przyczynić się do lepszego zrozumienia tego, w jaki sposób będziemy użytkować samochody w przyszłości, ale nie wystarczy to, by stały się ich producentami. Dlatego nie postrzega Google'a jako bezpośredniego konkurenta dla koncernu _ Daimler _, a równocześnie zaznacza, że... raczej nie będzie chciał z nim współpracować.

"_ Projektując Mercedesy, zachowujemy wyjątkową dbałość o bezpieczeństwo użytkowników. I nie chodzi tu tylko o zabezpieczenie przed wypadkami, ale także bezpieczeństwo ich danych osobowych. Aby je zapewnić, musimy samodzielnie opracować odpowiednie systemy kontroli i nie korzystać z usług Google, ponieważ w tym przypadku bezpieczeństwo danych jest zagrożone _".

dayp0s8

Wygląda na to, że kwestia współpracy z _ NSA _ odbije się Google'owi czkawką w miejscu, które trudno było przewidzieć - na rynku motoryzacyjnym. Choć oczywiście z drugiej strony niemieckie firmy nie są jedyne na świecie i Google ma wielu producentów samochodów, z którymi może rozpocząć współpracę bezpośrednio w Stanach Zjednoczonych. Dobrze dobrany partner może sprawić, że kwestia produkcji samochodów stanie się - wbrew buńczucznym zapewnieniom prezesa _ Daimlera _ - problemem drugorzędnym. A liczyć się będzie to, w czym Google jest naprawdę dobre - skuteczne oprogramowanie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Mercedes wyśmiewa autonomiczne samochody Google

dayp0s8

Podziel się opinią

Share

dayp0s8

dayp0s8
Więcej tematów