Mandriva 2008 na USB

Mandriva 2008 na USB05.12.2007 20:03
Mandriva 2008 na USB

W ofercie firmy Mandriva pojawił się interesujący produkt. Jest to nowa wersja systemu Mandriva Linux 2008 na kluczu USB 4GB.

Mandriva sprzedaje klucze USB wraz ze specjalnie dostosowanym do niego systemem Linux od pewnego już czasu. Mimo to, najnowsza oferta ma w sobie pewne ciekawe nowości. Oferowany system to Mandriva Linux 2008 w wydaniu KDE. Zawiera on wszystkie najpotrzebniejsze aplikacje użytkowe, takie jak Mozilla Firefox i Thunderbird, Skype, OpenOffice.org, czy RealPlayer oraz dziesiątki narzędzi systemowych i efektów graficznych. Ponadto użytkownik ma do dyspozycji około 3 GB wolnego miejsca na kluczu USB na własne dokumenty.

Nowością jest nowa technologia ezBoot, dzięki której proces inicjalizacji systemu jest znacznie przyśpieszony, a w czasie restartu pomijana jest sekwencja startowa BIOSu. Niestety, aby nabyć klucz USB wraz z systemem trzeba wydać około 320 zł. Więcej informacji można uzyskać na stronie Mandriva - http://www.mandriva.com/enterprise/en/company/press/new-2008-mandriva-flash-4gb-released-today.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)