Trwa ładowanie...
d1jw5hm

Koniec protestu przeciwko "ACTA 2". Wikipedia już działa

Wikipedia nie działała, a konkretnie polska wersja strony, dołączyła do włoskiej Wikipedii, która nie działała od wczoraj. Za nami cały weekend protestów przeciwko kontrowersyjnej dyrektywie. W największych miastach Polski obywatele wyszli na ulice, aby sprzeciwić się działaniom Unii Europejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"ACTA 2" jest zagrożeniem dla Wikipedii
"ACTA 2" jest zagrożeniem dla Wikipedii (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Lane Hartwell)
d1jw5hm

AKTUALIZACJA (godz. 12:45, 5 lipca): Strona polskiej Wikipedii powróciła zaraz po odrzuceniu przez Parlament Europejski tekstu dyrektywy o prawie autorskim, w tym kontrowersyjnych artykułów 11. i 13. Włoska wersja Wikipedii również już działa.

AKTUALIZACJA (godz. 15:30, 4 lipca): Oprócz banera na stronie głównej polskiej Wikipedii, działanie polskiego serwisu zostało zawieszone. Po wejściu na polską Wikipedię zostajemy przeniesieni do informacji na temat "stanowiska wikipedystów w kwestii dyrektywy o prawach autorskich (lipiec 2018)". Protest Wikipedii przeciwko "ACTA 2" ruszył pełną parą.

d1jw5hm

Wikipedia nie działa, to protest przeciwko "ACTA 2"

Tak zwana "ACTA 2", czyli europejska dyrektywa o prawie autorskim, wzbudza ogromne kontrowersje. Przeciwnicy zarzucają jej, że doprowadzi do "końca wolnego internetu". Bezpośrednimi ofiarami jej wprowadzenia będą portale takie jak Wikipedia, stąd kolejna strona portalu dołączyła do protestu. Polska strona Wikipedii przestała działać.

wikipedia.org
Podziel się
d1jw5hm

Najpierw pojawił się komunikat Wikipedii

Na stronie głównej pl.wikipedia.org pojawił się duży baner informujący o nadchodzącym wprowadzeniu dyrektywy. "Proponowane zmiany zagrażają otwartemu internetowi, którego częścią jest Wikipedia" - czytamy na stronie. Pod informacją umieszczono link umożliwiający kontakt z europosłami, będącymi przeciwko wprowadzeniu dyrektywy, link do strony na Wikipedii opisującej działanie "nowego ACTA", oraz link do oficjalnego stanowiska Fundacji Wikimedia.

Nie działa włoska strona Wikipedii

Włoska strona Wikipedii nie działa od wczoraj. Podobnie do polskiej wersji, na jakikolwiek artykuł nie wejdziemy, zostaniemy przeniesieni do strony "stanowisko wikipedystów w kwestii dyrektywy o prawach autorskich (lipiec 2018)". Oczywiście w języku włoskim. Wikipedia nie działa w proteście przeciwko "ACTA 2".

d1jw5hm

Wikipedia nie działa po raz drugi

To już kolejny raz, kiedy Wikipedia wyłącza polską stronę w proteście przeciwko ustawom UE. Podczas pierwszych protestów przeciwko ACTA, anglojęzyczna wersja strony była niedostępna. Strajkowały również tysiące Polaków i polskie portale. ACTA udało się powstrzymać, są więc nadzieje, że tak samo będzie i w tym przypadku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jw5hm

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1jw5hm

d1jw5hm
d1jw5hm