Kolejny upiorny wynalazek z Japonii: maska z twojej twarzy

Kolejny upiorny wynalazek z Japonii: maska z twojej twarzy
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

13.10.2011 10:39, aktual.: 13.10.2011 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Japońska firma REAL-f znalazła niszę rynkową, która pozwoli jej podbić świat nietypowym produktem - repliką ludzkiej twarzy. To kolejny wynalazek z kraju kwitnącej wiśni, który potrafi przyprawić o ciarki na plecach

Za "jedyne" 1. 500 zł (plus koszty podróży do Japonii w obie strony) firma zeskanuje twoją twarz, a następnie utworzy jej trójwymiarowy model z żywicy. Jeśli będziecie czuli po takiej operacji niedosyt, możecie skopiować całą głowę - najpierw przygotujcie tylko 19 000 zł. Gdy już będziecie mieli kopię własnej twarzy lub głowy, z pewnością będziecie chcieli obdarzyć nią swoich znajomych i rodzinę, by codziennie "mieć ich na oku". Japońska firma wychodzi naprzeciw tym oczywistym potrzebom i kolejne kopie są już tańsze. Każda kolejna kopia twarzy kosztuje już tylko 2500 zł, a głowy 6300 zł.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

REAL-f nie jest pierwszą firmą, która wpadła na pomysł tworzenia masek tego typu, ale ich modele są najbardziej zbliżone do oryginału. Przedstawiciele firmy twierdzą, że na masce widać takie detale, jak dokładnie odwzorowana źrenica oka czy układ żył pod skórą.

Początkowo może się wydawać, że pomysł kopiowania twarzy lub głowy nie ma sensu, no chyba że jesteś narcystycznym socjopatą. Jednak po dłuższym zastanowieniu, wyobraźnia podpowiada nam kolejki aktorów i innych celebrytów, szukających sposobu na tworzenie własnych sobowtórów, ustawiające się przed siedzibą firmy. A co wy na to? Kopia własnej głowy to prezent lepszy na Boże Narodzenie czy na Halloween?

GB/JG/GB

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (92)
Zobacz także