Kaspersky z antywirusem tylko dla netbooków

Kaspersky z antywirusem tylko dla netbooków
Źródło zdjęć: © Kaspersky

15.06.2009 12:00, aktual.: 15.06.2009 12:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Kaspersky zaprezentowała swój pakiet bezpieczeństwa zaprojektowany specjalnie z myślą o netbookach. Aplikacja "Kaspersky Internet Security Special Edition for Ultra-Portables" przeznaczona jest wyłącznie dla urządzeń działających na układach Intel Atom, Intel Celeron-M lub VIA C7-M.

Firma zapowiedziała, że "antywirus dla netbooków" nie będzie działał na platformach czy systemach wykorzystujących inne układy, nawet jeśli będą to odmiany Windowsa XP, który dominuje wśród netbooków.

Aplikacja dedykowana jest przede wszystkim dla modeli netbooków takich jak Samsung NC10. MSI Wind, Acer Aspire One i większości EeePC od Asusa. Pełna lista kompatybilnych urządzeń znajduje się na stronie internetowej firmy.
Warto zauważyć, że wersja "UltraPortable" jest droższy od pełnego pakietu Kaspersky Anti-Virus 2009. Co zyskuje użytkownik, który zdecyduje się na wybór tego produktu, zamiast innych aplikacji działających na platformach x86? Z informacji na stronie Kaspersky wynika, że przede wszystkim możliwość skanowania dysków i stron internetowych, filtr poczty elektronicznej, zaporę sieciową oraz zabezpieczenie VPN. Program posiada również wirtualną klawiaturę, która służy jako dobre narzędzie do omijania keyloggerów.
Program został przygotowany do pracy w rozdzielczości 1024 x 600. Widać więc, że autorzy podjęli pewne działania by aplikacja lepiej prezentowała się na małym ekranie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)