Nowa wersja Kaspersky dla Mac OS

Nowa wersja Kaspersky dla Mac OS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.10.2013 12:53, aktual.: 01.10.2013 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kaspersky Lab wprowadza do sprzedaży nową wersję Kaspersky Internet Security dedykowaną komputerom Mac. Poza technologiami wykrywającymi szkodliwe programy, produkt został wyposażony w funkcje ochrony przed phishingiem, moduł kontroli rodzicielskiej oraz technologię zabezpieczającą użytkowników podczas korzystania z banków i robienia zakupów online.

Nowa wersja oprogramowania dysponuje bazą danych zawierającą informacje o szkodliwych programach, która dodatkowo jest na bieżąco uaktualniana danymi z chmury Kaspersky Security Network. Jednak, każdego dnia pojawia się około 20. 000 nowych szkodliwych programów (wg danych laboratorium antywirusowego Kaspersky Lab) i nie wszystkie z nich od razu trafiają do baz antywirusowych. Waśnie dlatego Kaspersky Internet Security for Mac został wyposażony w zestaw technologii proaktywnych i behawioralnych, które pozwalają na wykrywanie nowych, jeszcze nieznanych zagrożeń.

Kaspersky Internet Security for Mac został wyposażony także w technologie ochrony przed phishingiem. Mechanizmy te identyfikują szkodliwe strony, zanim dojdzie do ataku na użytkownika. Przed otwarciem jakiejkolwiek strony, KIS for Mac kontroluje ją przy użyciu rozległej bazy danych zasobów phishingowych. Strony są także sprawdzane pod kątem obecności szkodliwego oprogramowania. Jednym z popularnych kanałów dystrybucji szkodliwych programów są także wiadomości e-mail i dlatego program skanuje treści oraz załączniki e-maili w poszukiwaniu zagrożeń.

Program został wyposażony w klawiaturę wirtualną, która pozwala na podawanie wrażliwych informacji bez ryzyka przechwycenia ich przez keyloggery –. szkodliwe programy, które skanują znaki wprowadzane z klawiatury fizycznej lub wykonują zrzuty zawartości ekranu.

KIS for Mac został również wyposażony w funkcję kontroli rodzicielskiej, która pomaga chronić młodych użytkowników internetu i umożliwia rodzicom kontrolowanie tego, co ich dzieci robią w sieci. Rodzice mogą definiować, jak długo dzieci mogą korzystać z internetu, i wybierać rodzaje zasobów, do których mogą one mieć dostęp, blokując jednocześnie strony zawierające nieodpowiednie treści. Elementem nowego modułu kontroli rodzicielskiej są rozbudowane narzędzia zarządzania aktywnością dzieci na portalach społecznościowych.

Cena: licencja na dwa komputery to wydatek *160 zł. *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)