Jolicloud 1.0: system dla netbooków

Jolicloud 1.0: system dla netbooków
Źródło zdjęć: © Jolicloud

15.07.2010 16:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórcy Jolicloud potwierdzili, że już w tym tygodniu, po ponad roku prac, z wydaniem 1.0 ich systemu operacyjnego zapoznają się wybrani użytkownicy. Według informacji w blogu Jolicloud jako pierwsi aktualizację do wydania Jolicloud 1.0 otrzymają członkowie społeczności, którzy korzystali z dystrybucji od wydania pierwszej wersji alfa.

*Twórcy Jolicloud potwierdzili, że już w tym tygodniu, po ponad roku prac, z wydaniem 1.0 ich systemu operacyjnego zapoznają się wybrani użytkownicy. Według informacji w blogu Jolicloud jako pierwsi aktualizację do wydania Jolicloud 1.0 otrzymają członkowie społeczności, którzy korzystali z dystrybucji od wydania pierwszej wersji alfa. *

Jolicloud jest darmowym, bazującym na Linuksie systemem operacyjnym przeznaczonym specjalnie dla netobooków, zawierającym większość niezbędnych sterowników dla urządzeń przenośnych. Dystrybucja obsługuje wiele modeli popularnych przenośnych komputerów i wyróżnia się integracją z sieciami społecznościowymi. Wbudowane w OS aplikacje pozwalają użytkownikom na współpracę i dzielenie się dokumentami i fotografiami z przyjaciółmi czy też przechowywanie danych osobistych w chmurze. Jolicloud 1.0 dysponuje nowym interfejsem użytkownika, który łatwo można dostosować do własnych potrzeb. Korzysta on ze standardu HTML5 i obsługuje niektóre wyświetlacze dotykowe.

Obraz
© Interfejs użytkownika Jolicloud 1.0 (fot. Jolicloud)

Redakcja bloga NetBook News już otrzymała aktualizację do wersji 1.0 dystrybucji i opublikowała wideo z prezentacją nowej wersji Jolicloud w serwisie YouTube. Wybrani użytkownicy, którzy otrzymają uaktualnienie, zostaną o nim automatycznie poinformowani przez systemowy aplet. Programiści przypominają, że po instalacji nowej wersji OS-u trzeba go aktywować przez Internet, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Ze strony projektu możemy obecnie pobrać wyłącznie najnowsze wydanie przedwstępne Jolicloud 1.0. Autorzy dają sobie jeszcze nieco czasu, zanim podadzą do wiadomości, kiedy pojawi się "publiczne" końcowe wydanie dystrybucji.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także