Jeszcze więcej reklam w Windowsie 10

Jeszcze więcej reklam w Windowsie 10

Jeszcze więcej reklam w Windowsie 10
Źródło zdjęć: © Microsoft
Bolesław Breczko
09.03.2017 11:04, aktualizacja: 09.03.2017 12:56

Jeśli nie lubisz wyskakujących reklam, a korzystasz z Windowsa 10, to mamy dla ciebie złe wieści. Niebawem możesz zobaczyć reklamy nawet w folderach.

O reklamach w najnowszym systemie operacyjnym Microsoftu mogliśmy przeczytać już wcześniej. Jest to zdecydowanie jedna z najmniej lubianych „funkcjonalności” systemu. Reklamy pojawiają się w różny sposób, od promocji aplikacji w menu startowym do „dymków” na pasku zadań informujących o tym, że przeglądarka Edge skuteczniej oszczędza baterię niż Chrome.

Obraz
© ExtremeTech

Windows 10 pokazuje reklamy OneDrive w folderach

Teraz reklamy zaczynają pojawiać się już w samych folderach. Reklama, która znów rozpoczęła dyskusję na temat praktyk Microsoftu, dotyczy możliwości powiększenia pojemności dysku OneDrive do 1 TB za jedyna 6,99 dolarów miesięcznie. Reklamę można zamknąć, a także wyłączyć całkowicie jej pokazywanie w ustawieniach folderów. Oznacza to jednak, że nie zobaczymy też innych, istotnych powiadomień.

Jak wyłączyć reklamy w Windows 10

Aby wyłączyć sugerowane aplikacje ze Sklepu Windows, należy wykonać następujące ruchy: przejdź do Ustawienia > Personalizacja > Start i odznacz pozycję „Czasami pokazuj sugestie w menu Start”.

Aby wyłączyć porady, w których mogą pojawić się reklamy, przejdź do Ustawienia > System > Powiadomienia i akcje i odznacz pozycję „Pokaż porady dotyczące systemu Windows”.

Kolejne kroki Microsoftu pokazują niestety, że trzeba zacząć się powoli przyzwyczajać do reklam w Windowsie albo przymierzyć się do przesiadki na OSX lub Linuksa. Miejmy tylko nadzieję, że wyłączenie reklam nadal będzie możliwe i że nie zmienią się one w pełnoekranowe reklamy proszku do prania czy leku na przeziębienie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)