Jak zresetować tablet? Przedstawiamy najprostsze sposoby

Jak zresetować tablet? Przedstawiamy najprostsze sposoby
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

01.04.2020 15:06, aktual.: 01.04.2020 18:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twój tablet często się zacina i nie wiesz co z tym zrobić? W takich przypadkach pomocny jest zresetowanie tabletu lub przywrócenie ustawień fabrycznych. Podpowiadamy, jak prosto zresetować tablet.

Jeśli wasze urządzenie od dłuższego czasu zacina się i odmawia posłuszeństwa to znak, że może potrzebować restartu. A może chcesz po prostu szybko rozwiązać problem z dziesiątkami niepotrzebnych aplikacji? Zresetowanie tabletu powinno na dobre rozwiązać te problemy.

Tablet możemy zresetować lub przywrócić do ustawień fabrycznych, w drugim przypadku bezpieczniej będzie zrobić kopię wszystkich potrzebnych nam plików, by nie uległy one usunięciu. Warto skorzystać w tym celu z darmowych dysków "w chmurze" (np. OneDrive lub Google Drive)
.

Jak zresetować tablet z systemem Android lub iOS?

Jeśli chcemy zresetować tablet, bez czyszczenia danych oraz przywracania go do ustawień fabrycznych, to wystarczy jego zwykły restart. Jak to zrobić? Wyjaśniamy w prostych krokach:

  • Na systemie Android. By zresetować tablet, wystarczy odpowiednio długo przytrzymać przycisk "On/Off" oraz przyciski głośności. Gdy tablet zacznie reagować, puszczamy ww. przycisk.
  • Na systemach iOS. Przyciskamy równocześnie "Sleep/Wake" oraz przycisk "Home" i trzymamy je tak długo, aż pojawi się ekran z logo Apple. Następnie puszczamy przyciski.

Jak zresetować tablet z systemem Android do ustawień fabrycznych?

Po wejściu w menu "Ustawień", szukamy opcji "Zarządzanie ogólne", a następnie wybieramy "Resetowanie".

Obraz
© Archiwum prywatne

Kolejnym krokiem będzie wybranie pozycji "Ustawienia Fabryczne".

Obraz
© Archiwum prywatne

Teraz wystarczy kliknąć "Resetuj".

Obraz
© Archiwum prywatne

Przywracanie tabletu do ustawień fabrycznych może potrwać nawet kilkanaście minut, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.

Jak przywrócić iPad do ustawień fabrycznych?

Resetowanie iPada jest o tyle proste, że możemy to zrobić bez wymazywania jego zawartości. Jeśli chcemy zachować ustawienia, przed przywróceniem ustawień domyślnych, możemy jednak zrobić backup iPada (poradnik, jak to zrobić znajdziecie na stronie Apple). Dzięki temu możemy przywrócić poprzednie ustawienia, jeśli przywrócenie fabrycznych nie rozwiązało występującego problemu.

Aby przywrócić ustawienia domyślne w iPadzie należy wejść w "Ustawienia" i wybrać "Ogólne", a następnie "Wyzeruj". Później musimy wybrać, które dane chcemy wyczyścić:

  • Wszystkie ustawienia - wymaże całą zawartość iPada, wraz z naszymi danymi
  • Ustawienia sieciowe - usuwa tylko ustawienia sieciowe, w tym VPN i skonfigurowane sieci Wi-Fi
  • Słownik klawiatury - powoduje usunięcie dodanych do słownika słów
  • Ekran początkowy - przywraca pierwotne rozmieszczenie aplikacji na ekranie początkowym
  • Dane lokalizacji/prywatności
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)