Jak zresetować iPhone'a?

Jak zresetować iPhone'a?

Jak zresetować iPhone'a?
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Lop
20.08.2008 12:14, aktualizacja: 12.04.2017 19:02

Nie ważne czy korzystasz z najnowszego iPhone'a 7, czy nawet z najstarszego iPhone'a 3G, twoja zabawka może się zawiesić. Co zrobić, jak ekran dotykowy nie reaguje? Oto prosta metoda, jak poradzić sobie z zablokowanym urządzeniem.

Czy tego chcemy czy nie, nawet najlepsza elektronika potrafi płatać nam figle. Może się zatem zdarzyć i nie jest to wcale mało prawdopodobne, że twój iPhone po prostu się zawiesi. Co wtedy zrobić? Trzeba go zresetować - tylko jak? Okazuje się, że Apple przygotowało na taką okoliczność trzy rozwiązania.

"Zawieszony" iPhone - co zrobić?

Pierwsze z nich jest najbardziej oczywiste - wyłączamy telefon. W tym celu wciskamy przycisk Power - w starszych modelach u góry obudowy, w iPhone 6 i nowszych po prawej stronie budowy - i trzymamy go przez około 5 sekund. W tym czasie na ekranie powinien pojawić się pasek potwierdzający wyłączenie telefonu. Po jego użyciu telefon powinien się wyłączyć i można go ponownie uruchomić. Niestety, metoda ta nie zawsze jest skuteczna.

Druga metoda, która sprawdza się na urządzeniach ze starszymi wersjami systemu, iOS 6 i starszymi, przypomina znany z systemu Windows menadżer zadań, wywoływany skrótem Ctrl + Alt + Del. Dzięki niemu będziemy mogli zakończyć pracę aplikacji, która sprawia problemy i "zawiesza" telefon. W tym celu należy przez 6 sekund trzymać wciśnięty przycisk HOME. iPhone powinien zakończyć problematyczny proces czy też aplikację i wrócić do głównego ekranu.

Ostatnia deska ratunku, to tak zwany twardy reset. Pomaga nam w nawet najbardziej beznadziejnych sytuacjach, nawet w wtedy, gdy nie reaguje ekran dotykowy iPhone'a. W takim przypadku należy wcisnąć jednocześnie przyciski Power oraz Home przez około 10 sekund. Po tym czasie iPhone powinien się zresetować i działać poprawnie.

"Zawieszony" iPhone 7? Jest na to sposób

Ostatnia deska ratunku nie zadziała jednak na najnowszych modelach Apple'a - iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus, które nie zostały wyposażone w fizyczny przycisk Home. W jego miejsce wstawiono płytkę reagującą na dotyk, którą połączono z czytnikiem linii papilarnych. Na szczęście na to również jest metoda.

W przypadku iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus twardy reset wykonujemy trzymając jednocześnie wciśnięte przyciski Power oraz Volume down, czyli przyciski włączania i ściszania. W ciągu 10 sekund od wciśnięcia sekwencji smartfon powinien się zrestartować.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (175)