Jak usunąć konto na Badoo?

Jak usunąć konto na Badoo?

Jak usunąć konto na Badoo?
Źródło zdjęć: © Fotolia | pseudopixels
04.06.2019 11:44, aktualizacja: 05.02.2020 14:41

Portale randkowe takie jak Badoo cieszą się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie, a nawiązywanie luźnych znajomości czy miłości w internecie bywa łatwiejsze. Jak usunąć konto na Badoo, kiedy już stracimy zainteresowanie usługami oferowanymi przez portal?

Co to jest Badoo?

Badoo to serwis społecznościowy utworzony w 2006 roku, przeznaczony do zawierania znajomości towarzyskich. Dzięki niemu możemy przeglądać profile interesujących nas osób i pisać z nimi na czacie. Przy zakładaniu konta trzeba podać kilka informacji o sobie oraz wstawić wybrane zdjęcia.

Badoo nie jest portalem całkowicie darmowym. W wersji bezpłatnej możemy rozmawiać co najwyżej z 10 osobami dziennie. Wersja płatna Badoo natomiast oferuje np. wyświetlanie naszych zdjęć na górze strony, daje także możliwość zawierania kontaktów z osobami, które chcą nas poznać (funkcja "chcą Cię poznać") czy wyświetla nasz profil na pierwszej stronie.

Skasowanie profilu z Badoo bywa kłopotliwe, dlatego nic dziwnego, że wielu użytkowników szuka odpowiedzi na pytanie, jak usunąć konto na Badoo. W naszym artykule podpowiemy, jak przejść przez proces kasowania konta krok po kroku.

Jak usunąć konto na Badoo?

Jak usunąć konto na Badoo, kiedy nie mamy już dłużej ochoty korzystać z portalu? Aby usunąć swój profil na Badoo, musimy zalogować się na swoje konto, a następnie:

  • należy kliknąć swoje imię, które znajduje się w lewym, górnym rogu okna;
  • prawym górnym rogu znajduje się ikona kola zębatego. Klikamy w nią, a wtedy wyświetlą się "Ustawienia";
  • po wejściu w "Ustawienia" profilu na Badoo, na samym dole, klikamy się szary link "Usuń konto".

W tym momencie serwis będzie próbował nas zatrzymać, wyświetlając różne propozycje oraz prosząc o podanie powodu i ponowne wpisanie hasła (co trzeba uczynić). Przede wszystkim trzeba uważać, żeby nie kliknąć w niewłaściwą, podobnie brzmiącą opcję, np. "Usuń konto z wyszukiwarki Google" czy "Trwale usuń wiadomości". Opcja "Usuń konto" jest zazwyczaj najmniej widoczna, dlatego trwałe skasowanie profilu może sprawiać trudność. Musimy jednak konsekwentnie klikać polecenie "Usuń konto" bądź "Dalej".

Bardzo ważne jest to, że jeśli chcemy trwale skasować profil na Badoo, po rozpoczęciu procedury usuwania konta, nie możemy logować się na swój profil przez 30 dni. Jeśli korzystamy z aplikacji mobilnej to również z niej zaleca się wylogowanie lub usunięcie aplikacji z urządzenia.

Badoo – kontrowersyjne praktyki

Badoo jest bardzo popularnym portalem randkowym w Polsce, jednakże jego polityka wywołuje bardzo często niepochlebne opinie. Przede wszystkim dlatego, że serwis ten nachalnie namawia do dokonania płatności i skorzystania z funkcji premium, a niekiedy automatycznie wysyła do znajomych użytkownika zaproszenia w jego imieniu.

Co więcej siedziba serwisu Badoo znajduje się w Wielkiej Brytanii, zatem kontakt z administratorami jest utrudniony, zwłaszcza dla użytkowników z Polski. Wszelkie reklamacje lub próby uzyskania zadośćuczynienia, czy nawet odpowiedzi na pytanie, spełzają niekiedy na niczym.

Badoo funkcjonuje również jako aplikacja na Facebooku i często bez naszej wiedzy wykrada dane osobowe bądź automatycznie zakłada konto i ściąga zdjęcia z facebookowego profilu. Nie dziwi więc, że coraz częściej użytkownicy zastanawiają się jak usunąć konto na Badoo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)