Trwa ładowanie...
d2js0fj

Jak namierzyć skradziony telefon przez internet? Podpowiadamy

Jak namierzyć skradziony telefon przez internet? To zazwyczaj pierwsze pytanie, jakie zadają posiadacze smartfonów, którzy właśnie zorientowali się, że padli ofiarą kieszonkowców. Oto sposoby, które pomogą ustalić położenie ich mobilnego urządzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak namierzyć skradziony telefon? Instrukcja krok po kroku
Jak namierzyć skradziony telefon? Instrukcja krok po kroku
d2js0fj

Jak namierzyć skradziony lub zgubiony telefon przez internet? Z pewnością wielu z was straciło kiedyś swoje ulubione mobilne urządzenie wskutek kradzieży, roztargnienia czy po prostu zwyczajnej nieuwagi. Jeszcze kilkanaście lat temu namierzenie i odzyskanie naszego osobistego telefonu wydawało się graniczyć z cudem. Obecnie istnieje coraz więcej sposobów, które pomogą ustalić nam położenie zaginionego smartfona. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Telefony komórkowe były niegdyś łakomym kąskiem dla kieszonkowców. Przestępcy czaili się na swoje ofiary w centrach handlowych, sklepach spożywczych czy innych zatłoczonych miejscach, po czym wykorzystując ich chwilę nieuwagi, wsuwali rękę do kieszeni kurtki czy torebki. Później wystarczyło im kilka minut, aby wyciągnąć kartę SIM, sprzedać urządzenie w lombardzie, a następnie wzbogacić się o kilkaset złotych. Dziś złodzieje mają bardziej utrudnione zadanie, gdyż sprzęty mobilne są zdecydowanie lepiej zabezpieczane.

Choć kradzież telefonów powoli zaczyna mijać się z celem, nie oznacza to, że złodzieje przestali polować na tego typu urządzenia. Ofiary kieszonkowców powinny niezwłocznie poinformować o podejrzeniu popełnienia przestępstwa Policję oraz operatora, który błyskawicznie założy blokadę na naszego smartfona. Warto wiedzieć, że użytkownicy urządzeń mobilnych mogą je blokować we własnym zakresie.

d2js0fj

Jak namierzyć skradziony telefon z Androidem?

Google wyposażyło Androida w funkcję lokalizacji. To właśnie dzięki niej szanse na znalezienie naszego telefonu są bardzo duże. Aby zlokalizować nasze urządzenie mobilne należy postępować według poniższej instrukcji:

1. Logujemy się na swoje konto w przeglądarce.

2. Wybieramy stosowne urządzenie.

d2js0fj

3. Klikamy opcję "znajdź".

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Następnie mapa z dużą dokładnością (margines błędu wynosi 150 metrów) oszacuje położenie naszego smartfona. Stanie się tak nawet w przypadku wyłączonego GPS. Dzięki temu będziemy wiedzieć, w jakich rejonach szukać naszego skradzionego/zgubionego telefonu. Oprócz funkcji mapy możemy również:

  • Zadzwonić na nasz telefon
  • Zablokować go
  • Wymazać dane
  • Wylogować się z konta Google
  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Warto wiedzieć, że po zlokalizowaniu telefonu, system wysyła na niego powiadomienie. Może to odstraszyć ewentualnego złodzieja.

d2js0fj

Jak namierzyć skradzionego iPhone’a?

W smartfonach od Apple od lat dostępna jest funkcja "Znajdź mój iPhone" (Find my iPhone). Wystarczy ją uruchomić po zalogowaniu się na konto iCloud.

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Następnie możemy zlokalizować nasze urządzenie analogicznie jak w przypadku sprzętów z Androidem. Wśród dodatkowych funkcji usługi "Znajdź mój iPhone" należy wymienić:

  • Blokowanie telefonu
  • Włączenie sygnału dźwiękowego
  • Wymazanie danych
d2js0fj

Swojego iPhone'a możemy również znaleźć korzystając z programu "Lokalizator". Po zalogowaniu się za pomocą naszych danych, ustalimy jego położenie korzystając z innego urządzenia.

Warto nadmienić, że na iPhone’ach z aktualną wersją systemu blokada jest w zasadzie nie do złamania.

Zobacz także:

1. Google Street View - co to jest i do czego może się przydać? Wyjaśniamy
2. Gmail - triki, które pomogą zapanować nad wiadomościami
3. Czy ma sens wysoka rozdzielczość ekranu? To warto wiedzieć
4. Facebook. Jak kontrolować aktywność? Podpowiadamy

d2js0fj

Podziel się opinią

Share
d2js0fj
d2js0fj
Więcej tematów