Jak kupić oprogramowanie 11 razy drożej, niż cena producenta?!

Jak kupić oprogramowanie 11 razy drożej, niż cena producenta?!13.01.2014 12:59
Jak kupić oprogramowanie 11 razy drożej, niż cena producenta?!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Z początkiem roku do pracowników G Data zaczęły spływać informacje na temat kampanii reklamowej z wykorzystaniem aplikacji mobilnych, oferującej oprogramowanie G Data MobileSecurity 2.

Pomimo nieaktualnej wersji oprogramowania ochronnego dla systemu Android nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jeden istotny fakt. Holenderska firma oferując aplikacje inkasuje za nią ponad jedenastokrotnie wyższą kwotę, niż ta którą znajdziemy na stronie niemieckiego dostawcy rozwiązań antywirusowych.

Ktoś powie, że produkt wart jest tyle ile klient jest w stanie za niego zapłacić. To prawda. Jednak model dystrybucji przyjęty przez autorów kampanii, jest dość specyficzny. Wykorzystują oni subskrybcję SMS Premium, dzięki czemu nieświadomy użytkownik kupując starszą wersje oprogramowania płaci przez cały okres licencji prawie 96. zł!

Za procederem stoi firma Simiq B.V. z siedzibą w Amsterdamie, która wykorzystując mocno sugestywne billboardy atakuje użytkowników informacją o rzekomo grożącym im niebezpieczeństwie ze strony złośliwego oprogramowania. Komunikaty wyświetlane są z wykorzystaniem darmowych aplikacjach przeznaczonych na telefony i tablety z Androidem lub na popularnych stronach internetowych.

Cały przekaz jest olbrzymim nadużyciem, wykorzystującym w przyjętym modelu dystrybucyjnym wykorzystanie płatnych usług Premium SMS. Przedstawiciele firmy Simiq B.V. umiejętnie poruszając się w gąszczu polskich przepisów czyhają na nieuważnych użytkowników, oferując 1. miesięczną licencje G Data MobileSecurity 2. Pomijając fakt oferowania starszej wersji oprogramowania antywirusowego dla urządzeń mobilnych od G Data (aktualna wersja to G Data Internet Security for Android) i wczytując się w regulamin oferowanej usługi możemy znaleźć bardzo istotne dla zawartości naszego portfela informacje.

§3 Zasady zamawiania i korzystania z Usługi
• W ramach Usługi Użytkownik otrzymuje od Dostawcy przypomnienia, za pośrednictwem SMS MT, o zamówieniu Usługi oraz o jej utrzymywaniu. Wiadomości SMS MT wysyłane są z częstotliwością wskazaną w Załączniku nr 1 do niniejszego Regulaminu. Użytkownik zamawiając Usługę wyraża zgodę na otrzymywanie odpłatnych wiadomości SMS MT w porach i częstotliwościach wynikających z tabeli wskazanej w Załączniku nr 1 do niniejszej Umowy. (3 razy w tygodniu)
• Koszt otrzymania przez Użytkownika od Dostawcy jednej wiadomości SMS MT z numeru XXXXX, w ramach Usługi, wynosi 5 złotych netto (6,15 złotych brutto).
• Użytkownik obciążany jest wskazaną w ust. 4 powyżej opłatą tylko za wiadomości SMS MT otrzymane od Dostawcy w ramach Usługi.
• Użytkownik, który dokona aktywacji Usługi korzysta z Usługi do momentu rezygnacji z Usługi.
•. Usługa jest świadczona w okresie wskazanym od dnia jej aktywacji do dnia jej deaktywacji.
Decydując się zamówić oprogramowanie u wspomnianej holenderskiej firmy, a tym samym akceptując regulamin, godzimy się otrzymywać wiadomości o podwyższonej opłacie w liczbie 3 tygodniowo przez cały okres trwania usługi. Przy 1. miesięcznej licencji oprogramowania daje to niebagatelną kwotę 959,40 zł brutto! G Data Internet Security for Android w sklepie G Data to wydatek 86,40 zł.

Jak nie stracić pieniędzy?

Czytaj wszelkie regulaminy oraz warunki sprzedaży usług i produktów. W szczególności dokonując transakcji w internecie. Apelujemy do wszystkich użytkowników o ostrożność i korzystanie z oficjalnych i sprawdzonych kanałów sprzedaży podczas zakupów oprogramowania antywirusowego (strony producentów, Google Play, sklepy tradycyjne i internetowe)

Wzmóż swoją czujność gdy w oknie przeglądarki ukaże się informacja na temat oprogramowania oferującego pomoc lub ochronę antywirusową dla Twojego sprzętu. Nigdy nie zezwalaj na skanowanie systemu pod kątem poszukiwania wirusów z wykorzystaniem skanerów online pochodzących z przypadkowych źródeł.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu zorientowałeś się, że jesteś jedną z osób, które skorzystały z opisywanej oferty zastosuj się do poniższych wskazówek:

Użytkownik może zrezygnować z usługi w każdej chwili. Rezygnacji z Usługi można dokonać wysyłając wiadomość SMS o treści STOP SKAN na numer 60577. Po rezygnacji z Usługi następuje utrata możliwości korzystania z oprogramowania G Data MobileSecurity 2. Wiadomość wyłączająca usługę, może zostać wysłana wyłącznie z numeru użytego podczas rejestracji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)