iPhone SDK dla Windowsa

iPhone SDK dla Windowsa

iPhone SDK dla Windowsa
Źródło zdjęć: © Apple
26.05.2010 23:46, aktualizacja: 27.05.2010 09:18

Zimusoft zaprezentował SDK, które pozwoli programistom na tworzenie aplikacji dla iPhone’a w środowisku Windows. Do tej pory z takiej możliwości skorzystać mogli jedynie posiadacze komputerów Apple i systemu z rodziny Mac OSX.

_ DragonFireSDK _ to narzędzie, które pozwala na tworzenie aplikacji dla iPhone’a również programistom, którzy korzystają z systemu Windows. Co więcej, do ich tworzenia nie jest wymagana znajomość języka objective-C.

Oznacza to, że programiści nie tylko nie będą musieli kupować nowego sprzętu do rozpoczęcia przygody z aplikacjami dla iPhone’a, ale również będą mogli wykorzystać już posiadane doświadczenie w programowaniu w językach C/C++.

Zaprezentowane oprogramowanie zawiera międzyplatformowe biblioteki oraz emulator iPhone’a. Stworzone za jego pomocą aplikacje są gotowe do natychmiastowego uruchomienia w telefonie i wysłania ich do AppStore w celu akceptacji.

Autorzy SDK mówią, że ich produkt nie został odrzucony przez Apple, gdyż spełnia wymóg obsługi dwóch z trzech języków programowania (C/C++). Dodatkowo w regulaminie AppStore nie ma mowy o wykorzystaniu międzyplatformowych bibliotek OpenGL oraz OpenAudio, których obsługę można znaleźć w _ DragonFireSDK _.

Chęć programowania z wykorzystaniem _ DragonFireSDK _ oznaczać będzie wydatek 99,95 dolarów, co, jak podkreślają jego autorzy, jest sumą bez porównania mniejszą niż ta, którą trzeba by wydać na zakup jakiegokolwiek komputera Apple.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)