iPhone SDK dla Windowsa

Strona głównaiPhone SDK dla Windowsa
26.05.2010 23:46
iPhone SDK dla Windowsa
Źródło zdjęć: © Apple

Zimusoft zaprezentował SDK, które pozwoli programistom na tworzenie aplikacji dla iPhone’a w środowisku Windows. Do tej pory z takiej możliwości skorzystać mogli jedynie posiadacze komputerów Apple i systemu z rodziny Mac OSX.

_ DragonFireSDK _ to narzędzie, które pozwala na tworzenie aplikacji dla iPhone’a również programistom, którzy korzystają z systemu Windows. Co więcej, do ich tworzenia nie jest wymagana znajomość języka objective-C.

Oznacza to, że programiści nie tylko nie będą musieli kupować nowego sprzętu do rozpoczęcia przygody z aplikacjami dla iPhone’a, ale również będą mogli wykorzystać już posiadane doświadczenie w programowaniu w językach C/C++.

Zaprezentowane oprogramowanie zawiera międzyplatformowe biblioteki oraz emulator iPhone’a. Stworzone za jego pomocą aplikacje są gotowe do natychmiastowego uruchomienia w telefonie i wysłania ich do AppStore w celu akceptacji.

Autorzy SDK mówią, że ich produkt nie został odrzucony przez Apple, gdyż spełnia wymóg obsługi dwóch z trzech języków programowania (C/C++). Dodatkowo w regulaminie AppStore nie ma mowy o wykorzystaniu międzyplatformowych bibliotek OpenGL oraz OpenAudio, których obsługę można znaleźć w _ DragonFireSDK _.

Chęć programowania z wykorzystaniem _ DragonFireSDK _ oznaczać będzie wydatek 99,95 dolarów, co, jak podkreślają jego autorzy, jest sumą bez porównania mniejszą niż ta, którą trzeba by wydać na zakup jakiegokolwiek komputera Apple.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)