Trwa ładowanie...
dae4t2q
CHIP

Ile wytrzyma smartfon z ceramiczną "niezniszczalną" obudową?

Topowe modele smartfonów były już wykonywane z metalu, drewna czy skóry, ostatnio zaś dominuje raczej szkło z metalem. Wygląda jednak na to, że najnowszą modą będą obudowy ceramiczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ile wytrzyma smartfon z ceramiczną "niezniszczalną" obudową?
(YouTube / Alex Wang)
dae4t2q

Większość producentów smartfonów zna i stosuje prostą zasadę: wypuszczając model z segmentu _ premium _należy zrobić wszystko, by wyglądał właśnie jak _ premium _. Dlatego w topowych smartfonach nie żałują środków na opracowanie małych, użytkowych _ dzieł sztuki _, łączących (zwykle) świetny wygląd z ponadprzeciętną wytrzymałością.

Wiele wskazuje na to, że najnowszym trendem w tej dziedzinie będą obudowy wykonane z niezwykle wytrzymałych, a równocześnie elegancko wyglądających materiałów ceramicznych. Dość powiedzieć, że właśnie taki rodzaj pokrycia zobaczymy prawdopodobnie na jednej z przyszłych generacji smartfonów firmy Apple, więc można się spodziewać kolejnej mody wykreowanej i podchwyconej przez miłośników produktów z logo nadgryzionego jabłka.

Ale są już obecnie na rynku smartfony, które tę modę wyprzedzają. Wcześniej ceramikę wykorzystywała już firma OnePlus, zaś obecnie interesujący jest zwłaszcza Xiaomi Mi 5 w swojej najbogatszej, najbardziej ekskluzywnej wersji (inne wykorzystują szkło i metal). W porównaniu do innych odmian, Mi 5 oferuje on nieco więcej pamięci RAM (4 GB) i 128 GB miejsca na dane.

 (fot. YouTube / Alex Wang)
((fot. YouTube / Alex Wang))

Cóż, nie dość, że jest to model, który wygrywa w bechmarkach z takimi potęgami jak Samsung Galaxy S7 czy LG G5 (ale prawdopodobnie dostanie "w kość" od HTC 10), to naprawdę dobrze wygląda w wersji z czarną, ceramiczną obudową, która okazuje się niesamowicie wytrzymała. Klucze, pilnik, piłka do metalu czy wiertarka nie są jej straszne. Na dowód, w serwisie YouTube można obejrzeć film, na którym Alex Wang "pastwi" się nad ceramiczną obudową Xiaomi. Oczywiście - bezskutecznie.

dae4t2q

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Data premiery i cena PlayStation 4.5 wyciekły do sieci

dae4t2q

Podziel się opinią

Share
dae4t2q
dae4t2q
Więcej tematów