Trwa ładowanie...
dq2sjnm

IFA2015: innowacyjne pralki z podwójnym bębnem od LG

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IFA2015: innowacyjne pralki z podwójnym bębnem od LG
(mat. prasowy)
dq2sjnm
 (fot. mat. prasowy)
((fot. mat. prasowy))

Firma LG na targach IFA zaprezentuje innowacyjny system zawieszenia Centum System, opracowany specjalnie w celu zwiększenia niezawodności i trwałości pralek ładowanych od przodu. Ponadto odbędzie się również europejska premiera pralki LG TWIN Wash, pierwszego urządzenia pozwalającego na jednoczesne pranie dwóch wsadów.

Centum System

dq2sjnm

W nowym systemie zawieszenia, tradycyjne sprężyny, na których jest zamocowany wewnętrzny bęben, zastąpiono amortyzatorami, podobnymi do tych stosowanych w samochodach. Taki sposób zamocowania bębna pozwala na znaczne obniżenie poziomów wibracji i hałasu. Dzięki temu, poziom hałasu emitowanego przez pralkę podczas wirowania wynosi zaledwie 67 dB, co odpowiada natężeniu dźwięku podczas zwykłej rozmowy. Ponadto, mniejsza liczba ruchomych elementów przekłada się na zmniejszenie tarcia, będącego główną przyczyną zużywania się podzespołów pralki.

Funkcja TurboWash

Zaawansowane pralki LG są także wyposażone w funkcję TurboWash, dzięki której cykl prania z połową wsadu może trwać tylko 49 minut. W celu usunięcia detergentu z ubrań, podczas płukania woda jest rozpylana pod wysokim ciśnieniem przez specjalne dysze, co pozwala na zmniejszenie jej zużycia oraz oszczędność energii elektrycznej w porównaniu do pralek konwencjonalnych.

Inteligentna łączność oraz wygoda

dq2sjnm

We wszystkich pralkach, które posiadają technologię Centum System będzie dostępne łącze Wi-Fi. Dzięki temu, przebywając w dowolnym miejscu w domu użytkownicy będą mogli korzystając z aplikacji na smartfon włączać pranie oraz na bieżąco otrzymywać powiadomienia o postępach pracy pralki. Do pralek LG wyposażonych w technologię NFC można niezwykle łatwo wgrywać dodatkowe programy prania poprzez zbliżenie i połączenie smartfona z urządzeniem.

 (fot. mat. prasowy)
((fot. mat. prasowy))

Pralko-suszarki Eco-Hybrid

W Europie coraz większą popularnością cieszą się pralko-suszarki. W związku z powyższym, firma LG wprowadza na rynek urządzenia Eco-Hybrid wyposażone w uniwersalne funkcje, które gwarantują wygodę użytkowania. Na tegorocznych targach IFA, firma LG zaprezentuje pralko-suszarki Eco-Hybrid o różnych pojemnościach. Kompaktowa wersja pralko - suszarki Eco-Hybrid firmy LG ma pojemność 8 kg (pranie) / 5 kg (suszenie) i cechuje się taką samą funkcjonalnością, co podstawowy model o pojemności 12 kg (pranie) / 8 kg (suszenie). Ponadto firma LG oferuje pełna gamę pralko-suszarek, w tym modele o pojemności 10,5 kg / 7 kg oraz 9 kg / 6 kg.

dq2sjnm

Pralki TWIN Wash

Podczas targów IFA 2015 odbędzie się także europejska premiera pralki TWIN Wash. Urządzenie to pozwala na jednoczesne pranie dwóch różnych wsadów, ponieważ jest wyposażone w pełnowymiarowy bęben ładowany od przodu oraz wysuwaną szufladę z małym bębnem. Główny bęben umożliwia pranie dużych wsadów, podczas gdy w małym bębnie można włączyć zupełnie inny program prania. Ponadto, mały bęben pozwala na pranie małych ilości ubrań, dzięki czemu nie trzeba czekać na zapełnienie głównego bębna. Mały bęben doskonale sprawdza się podczas prania delikatnych tkanin lub odzieży o szczególnych wymaganiach, np. bielizny lub ubrań dla niemowląt.

Źródło: LG / WP

dq2sjnm

Podziel się opinią

Share
dq2sjnm
dq2sjnm
Więcej tematów