IFA2015: Acer Revo Build, czyli komputer jak klocki

IFA2015: Acer Revo Build, czyli komputer jak klocki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

04.09.2015 14:43, aktual.: 04.09.2015 15:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Architektura współczesnych komputerów klasy PC jest już w dużym stopniu modułowa. Ale to nie znaczy, że nie można postawić na rozwiązanie, które jeszcze bardziej ułatwi budowanie własnego komputera. I właśnie coś takiego zaprezentował Acer.

Podczas tegorocznych targów Internationale Funksausstellung w Berlinie tajwański producent postanowił zaprezentować pomysł na komputery PC, które praktycznie buduje się z klocków. Rozwiązanie to, nazwane przez Acera Revo Build Series, zakłada łatwą rozbudowę sprzętu przy pomocy modułów nazywanych przez producenta „blokami”. Jak można się spodziewać, zwiększanie możliwości urządzenia następuje poprzez dodawanie do jednostki głównej kolejnych „bloków”, a poszczególne moduły mają ze sobą współpracować bez konieczności niewygodnego podpinania kabli czy przykręcania poszczególnych elementów.

Modularny mini PC Acera składa się z podstawowego „bloku”, w którym znajduje się płyta główna z procesorem (do wyboru Intel Celeron lub Pentium) oraz 8 GB RAM. Podstawowy moduł jest wyjątkowy w tym sensie, że można w nim w łatwy sposób zwiększyć ilość pamięci operacyjnej, ale wymaga to otwarcia obudowy. Pozostałe rozszerzenia znajdują się już we wspomnianych wyżej „blokach”, które budowane są na bazie kwadratu o boku 125 milimetrów i maksymalnej objętości 1 dm3. Poszczególne moduły łączą się ze sobą magnetycznie, transfer danych i energii elektrycznej odbywa się za pomocą odpowiednich złącz.

Na razie Acer przygotowuje moduły zawierające dyski twarde o pojemności 500 GB lub 1 TB, moduł zawierający kartę graficzną, moduł pozwalający na bezprzewodowe ładowanie urządzeń mobilnych, moduł zawierający projektor wideo czy „blok” audio z głośnikami i mikrofonem.

Ta interesująca propozycja powinna pojawić się w Europie w październiku, a cena podstawowej jednostki wynosić ma 199 euro.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Polska premiera Honor 7

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)