Hyundai kupił Boston Dynamics

Robot Spot. Pierwszy, którego można kupić
Robot Spot. Pierwszy, którego można kupić
Źródło zdjęć: © Cover Images / Cover Images / Forum | RM, Cover Images / Cover Images / Forum
Bolesław Breczko

10.12.2020 18:20, aktual.: 02.03.2022 19:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niecały miliard dolarów zapłacił Hyundai za producenta robotów Boston Dynamics.

Firma Boston Dynamics zasłynęła dzięki filmom w internecie, na których jej roboty wykonują akrobacje, przechodzą "tory przeszkód" lub... otwierają drzwi. Pomimo efektowności robotów firma na razie nie miała sensownego planu na zarabianie na swoich wynalazkach.

Chociaż do sprzedaży trafił czworonożny robot Spot, to jest on raczej ciekawostką (kosztującą 74 tys. dolarów w najtańszej wersji). Teraz może się to zmienić.

Firmę Boston Dynamics kupił Hyundai. Warto zauważyć, że chociaż koreańska firma znana jest głównie z samochodów, to ma także prężną gałąź zajmującą się ciężkimi maszynami i robotyką.

Firma zapłaciła 921 mln dolarów za Boston Dynamics. Raczej nie po to, aby sprzedawać robo-psy, ale po to, aby technologie Boston Dynamics wykorzystać w swoich innych produktach i branżach, w których działa.

Oprócz najbardziej znanej części motoryzacyjnej Hyundai posiada także firmy z segmentów automatyki, logistyki, wind, innowacji oraz innych, nietechnicznych oddziałów, jak turystyka czy inwestycje.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)