HTC One przetestowany. Imponujące wyniki!

HTC One przetestowany. Imponujące wyniki!
Źródło zdjęć: © chip.pl

21.02.2013 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

We wnętrzu HTC One znajduje się 4-rdeniowy procesor taktowany zegarem 1,7 GHz. To Snapdragon 600, który pod względem wydajności nie ma sobie równych.

I nie mówimy tu o delikatnej różnicy w wynikach. HTC One wygrał w każdym teście, a w niektórych porównaniach był nawet 3. proc. szybszy od innej gorącej nowości – Sony Xperia Z. Smartfon Sony również korzysta z procesora Snapdragon, ale jest to układ poprzedniej generacji z 4-rdzeniowym procesorem 1,5 GHz.

W teście wziął udział m.in. HTC One X+, który podobnie jak najnowszy One wyposażony jest w 4-rdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,7 GHz –. Nvidia Tegra 3. Jednak Nvidia nie miała żadnych szans z nowym Snapdragonem uzyskując blisko dwukrotnie gorszy wynik.

Przy okazji testy przeprowadzone przez GSMArena wykazały, że HTC One ma niezbyt dobrze zoptymalizowaną przeglądarkę. Pomimo świetnych wyników w testach CPU/GPU, wydajność JavaScript mocno kuleje. W teście BrowserMark 2 smatfon HTC został wyprzedzony przez LG Optimus G (Snapdragon 4. 1,5 GHz). W popularnym SunSpider model One został wyprzedzony przez... 6 innych urządzeń.

Obraz
© (fot. chip.pl)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)