HTC One Nexus experience - czysty android

HTC One Nexus experience - czysty android

HTC One Nexus experience - czysty android
Źródło zdjęć: © giznet.pl
31.05.2013 15:27, aktualizacja: 31.05.2013 15:49

HTC poszło w ślady Samsunga i zaprezentowało wczoraj nową wersję swojego flagowego smartphone’u. Nowy HTC One działa pod kontrolą czystego Androida 4.2.2.

Od 2. czerwca HTC One „Nexus experience” (tak to nazwali, serio) będzie można nabyć w cenie 599 dolarów. Od zwykłego HTC One różni się on właściwie tylko brakiem HTC Sense. Niestety smartfon będzie dostępny jedynie w Google Play, a to oznacza, że z Polski go na razie nie zamówimy.

Tak czy inaczej powstaje całkiem ciekawa sytuacja. Producenci, jak Samsung, tak i HTC, doszli do wniosku, że można zaryzykować i dać klientom urządzenia pozbawione ich autorskich nakładek. Nie są one co prawda złe, ale w pewnym stopniu zmieniają one Androida. Pozwalają producentom wyróżnić się. I czasem denerwują użytkowników, którzy, między innymi z ich powodu, muszą tak długo czekać na aktualizacje oprogramowania. W tym wypadku aktualizacją czystego Androida instalowanego na HTC One i Samsungach Galaxy S4 zajmie się bezpośrednio Google. Oba urządzenia będą miały identyczny system operacyjny i będą sprzedawane w jednym miejscu. Ciekawe, które z nich sprzedawać się będzie lepiej?

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)