Hosting zdjęć – przegląd platform

Hosting zdjęć – przegląd platform

Hosting zdjęć – przegląd platform
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Sylwia Ścibak
08.08.2017 14:15, aktualizacja: 08.08.2017 17:26

Czasami chcemy podzielić się ze znajomymi fotografiami z wakacji, ale nie chcemy wysyłać ich mailem, gdyż łącznie "ważą” zbyt dużo. Z pomocą przychodzą nam platformy hostingowe, dzięki którym można bez obaw wrzucać swoje zdjęcia na serwer. Żeby móc je zobaczyć, wystarczy jedynie wkleić odpowiedni link na pasku adresu w przeglądarce.

Hosting zdjęć przez zapodaj.net

Dzięki platformie hostingowej zapodaj.net możemy zamieszczać fotografie i obrazy na aukcje albo na forum. Istnieje również możliwość zamieszczania awatarów oraz animacji flash. Platforma zapodaj.net jest darmowa, wystarczy jedynie kliknąć "Wybierz plik”, dodać pożądane zdjęcie z naszego folderu w komputerze, a następnie wysłać je na serwer, klikając przycisk "Zapodaj!”. Jednocześnie możemy dodać 5 obrazów.

Platforma zapodaj.net umożliwia także założenie konta PRO. Dzięki niemu możemy wysyłać mnóstwo zdjęć bez limitów, przechowywać je na serwerze tak długo, jak aktywne jest nasze konto, a także tworzyć z nich galerie oraz albumy. Konto PRO kosztuje 10 zł brutto za miesiąc. Płatność realizuje się w systemie DotPay.

Hosting zdjęć przez tinypic.pl

Platforma tinypic.pl to bardzo prosta w obsłudze strona hostingowa, umożliwiająca wrzucenie zdjęć za darmo lub po wniesieniu opłaty. Strona tinypic.pl oferuje założenie darmowego konta, dzięki któremu będziemy mogli hostować nasze zdjęcia przez 90 dni od ostatniego wyświetlenia, a także ręcznie je usuwać, ukrywać w katalogu oraz nakładać znak wodny. Po zakupie konta premium możemy dodatkowo usunąć znak wodny, podmienić miejscami obrazki na koncie oraz podmienić wykasowane obrazki. Dodatkowo nie wyświetlają nam się reklamy, a wrzucone zdjęcia nie znikają automatycznie.

Na stronie tinypic.pl możemy również dodać maksymalnie 2 obrazki, które znikają po 30 dniach. Nie musimy być wówczas zalogowani.

Hosting zdjęć przez iv.pl

Kolejną platformą hostingową jest iv.pl, na której możemy za darmo zamieścić zdjęcia do 1 MB, które wygasną za 3 dni. Po założeniu darmowego konta w tym serwisie mamy możliwość wrzucania zdjęć do 5 MB przez 30 dni.

Platforma iv.pl oferuje darmowy hosting zdjęć w formatach: JPEG, JPG, GIF i PNG. Wyświetlają się na niej reklamy.

Hosting zdjęć przez fotosik.pl

Strona hostingowa fotosik.pl oferuje 5 opcji hostowania zdjęć: dla niezalogowanych użytkowników oraz dla zalogowanych użytkowników posiadających konto darmowe bądź konto płatne.

Niezalogowani użytkownicy mogą za darmo wrzucić maksymalnie 1 zdjęcie na serwer, które będzie się wyświetlało w obniżonej jakości. Użytkownicy zalogowani na darmowym koncie mogą natomiast wrzucać zdjęcia w oryginalnej jakości, a jednocześnie mogą przesłać 10 zdjęć. Limit transferu na miesiąc wynosi 10 GB.

Konta premium na tej stronie hostingowej dzielą się na 3 rodzaje: Lite, Premium i Aukcyjny. Konto Lite jest najtańsze, oferuje przechowywanie zdjęć bez limitu w oryginalnej jakości. Konto Premium również oferuje przechowywanie zdjęć w oryginalnej jakości bez limitów; nie wyświetlają się reklamy ani wiadomości reklamowe. Konto Aukcyjne na fotosik.pl, najdroższe, oferuje dodatkowo specjalne narzędzia aukcyjne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)