GTS Energis uwolnił pętlę lokalną TP

GTS Energis uwolnił pętlę lokalną TP

18.04.2007 20:07, aktualizacja: 19.04.2007 10:11

17. kwietnia GTS Energis, jako pierwszy operator alternatywny, zawarł z Telekomunikacją Polską umowę o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej - LLU (ang. Local Loop Unbundling).

LLU to wynajęcie od TP samych kabli - od lokalu abonenta do centrali - czyli słynna "ostatnia mila".

_ Podpisanie umowy o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej jest ważnym krokiem prowadzącym do korzystnych dla wszystkich klientów zmian na rynku telekomunikacyjnym. Ta umowa daje nam możliwość zaoferowania klientom pełnej oferty usług telekomunikacyjnych i jest sposobem na ułatwienie rozwoju konkurencji wśród operatorów w obszarze sieci dostępowej (łącza abonenckie) _ - powiedział Marek Konior z GTS Energis.

Umowa o dostępie do pętli lokalnej daje GTS Energis nowe możliwości świadczenia usług telekomunikacyjnych dla klientów indywidualnych i biznesowych. Umożliwia ona świadczenia m.in. usług dostępu do sieci Internet w oparciu o xDSL, łączy dzierżawionych oraz usług telefonicznych (analogowych oraz dostępu ISDN). Firma planuje rozpocząć świadczenie usług w oparciu o tę umowę w drugiej połowie bieżącego roku.

W przeciągu ostatnich kilku lat GTS Energis jako pierwszy operator zawarł umowę o dostępie DSL w modelu bitstream access, a wcześniej jako pierwszy umowę o dostępie dial-up poprzez numerację 0-20.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)